Referatai

Kūrybiškumo ugdymas

9.0   (3 atsiliepimai)
Kūrybiškumo ugdymas 1 puslapis
Kūrybiškumo ugdymas 2 puslapis
Kūrybiškumo ugdymas 3 puslapis
Kūrybiškumo ugdymas 4 puslapis
Kūrybiškumo ugdymas 5 puslapis
Kūrybiškumo ugdymas 6 puslapis
Kūrybiškumo ugdymas 7 puslapis
Kūrybiškumo ugdymas 8 puslapis
Kūrybiškumo ugdymas 9 puslapis
Kūrybiškumo ugdymas 10 puslapis
Kūrybiškumo ugdymas 11 puslapis
Kūrybiškumo ugdymas 12 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Ypatingą vietą žmogaus gyvenime užima menas: čia formuojasi svarbiausios estetinės savybės, ugdančios žmogaus sugebėjimą kurti. Meno jėga skatina dvasios brandą, padeda suvokti sudėtingus gyvenimo reiškinius. Pagrindinės meno funkcijos – estetinio pasigėrėjimo, pažintinė, auklėjamoji, visuomeninė, organizuojamoji, psichoterapinė - tarpusavyje susijusios ir, papildydamos viena kitą, sudaro vieningą sistemą.
Meninį ugdymą Lietuvoje įtakoja kintančios ekonominės sąlygos, demokratėjanti visuomenės dvasia, humanistinio ugdymo skverbimasis į švietimo sritį. Menas – tai ne tik savotiškas būdas išreikšti save arba pateikti emocines vertybes, kūrybiškai mėgdžioti tikrovę. Tai – estetinio malonumo išgyvenimas, žaidimas, vis kitaip traktuojamas filosofinio ugdymo koncepcijų kontekste.
Meninio ugdymo tikslas – mokyti pajusti ir suvokti grožį visur: mene, gamtoje, žmonių poelgiuose. Tai padeda plėsti vaikų akiratį, aktyvina jų pažintinę veiklą, ugdo estetinį skonį. Spalvų, garsų, žodžių bei judesių visuma padeda atrasti grožio ir kūrybos pasaulį, tobulina saviraišką.
Vieni mokslininkai teigia, kad kūrybiškumas – tai individo polinkis į naują, originalų ar novatorišką ko nors komponavimą, modeliavimą ar mąstymą. Ko nors naujo kūrimas gali būti paremtas vaizduote arba mąstymo operacijomis. Kiti mano, kad kūrybiškai asmenybei būdinga vidinė laisvė, sugebėjimas sieti idėjas ir veiksmus, naujai naudoti seną informaciją, teorijas.
Vaikai yra smalsūs ir kūrybingi pačiu natūraliausiu būdu. Vos pradėję judėti, jie tyrinėja, eksperimentuoja, kuria. Žaisdami, piešdami ar atlikdami sumanytus darbelius saugioje aplinkoje, jie visada kuria, jausdami didžiausią malonumą, neįsprausdami savo kūrybos proceso ir produkto į "teisinga – neteisinga" rėmus, kurie slopintų jų kūrybiškumą. Vėliau vidinės kūrybiškumo galimybės arba dar labiau išsiplečia, arba yra slopinamos.
Kas užgožia arba nuslopina vaiko kūrybingumą? N. Rogers įsitikinusi, kad tai, patys to nesuprasdami, padaro tėvai, broliai arba seserys, draugai arba mokytojai, kritikuodami arba peikdami tai, ką daro vaikai, nežinodami, kad atidus dėmesingumas, pagarba ir pasidžiaugimas jų mažais atradimais gali kiekvieną padaryti kūrėju, o kai kuriuos – genijais.
Šiuo metu Lietuvoje vis labiau įsitvirtinant humanistinės psichologijos ir pedagogikos nuostatoms, pagrindinis švietimo tikslas "sietinas su siekimu laiduoti kuo visapusiškesnę žmogaus fizinių, psichinių...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 3612 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
12 psl., (3612 ž.)
Darbo duomenys
  • Pedagogikos referatas
  • 12 psl., (3612 ž.)
  • Word failas 87 KB
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Kūrybiškumo ugdymas, formuojant elementarius matematinius vaizdinius priešmokykliniame amžiuje

Kūrybiškumo ugdymas, formuojant elementarius matematinius vaizdinius priešmokykliniame amžiuje Pedagogika Peržiūrėti darbą

Kūrybiškumo ugdymas netradicinėmis priemonėmis

Kūrybiškumo ugdymas netradicinėmis priemonėmis Pedagogika Peržiūrėti darbą

Kūrybiškumo ugdymas mokykloje

Kūrybiškumo ugdymas mokykloje Pedagogika Peržiūrėti darbą

Kūrybiškumo ugdymas mokykloje ir universitete

Kūrybiškumo ugdymas mokykloje ir universitete Pedagogika Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt