Ypatingą vietą žmogaus gyvenime užima menas: čia formuojasi svarbiausios estetinės savybės, ugdančios žmogaus sugebėjimą kurti. Meno jėga skatina dvasios brandą, padeda suvokti sudėtingus gyvenimo reiškinius. Pagrindinės meno funkcijos – estetinio pasigėrėjimo, pažintinė, auklėjamoji, visuomeninė, organizuojamoji, psichoterapinė - tarpusavyje susijusios ir, papildydamos viena kitą, sudaro vieningą sistemą.
Meninį ugdymą Lietuvoje įtakoja kintančios ekonominės sąlygos, demokratėjanti visuomenės dvasia, humanistinio ugdymo skverbimasis į švietimo sritį. Menas – tai ne tik savotiškas būdas išreikšti save arba pateikti emocines vertybes, kūrybiškai mėgdžioti tikrovę. Tai – estetinio malonumo išgyvenimas, žaidimas, vis kitaip traktuojamas filosofinio ugdymo koncepcijų kontekste.
Meninio ugdymo tikslas – mokyti pajusti ir suvokti grožį visur: mene, gamtoje, žmonių poelgiuose. Tai padeda plėsti vaikų akiratį, aktyvina jų pažintinę veiklą, ugdo estetinį skonį. Spalvų, garsų, žodžių bei judesių visuma padeda atrasti grožio ir kūrybos pasaulį, tobulina saviraišką.
Vieni mokslininkai teigia, kad kūrybiškumas – tai individo polinkis į naują, originalų ar novatorišką ko nors komponavimą, modeliavimą ar mąstymą. Ko nors naujo kūrimas gali būti paremtas vaizduote arba mąstymo operacijomis. Kiti mano, kad kūrybiškai asmenybei būdinga vidinė laisvė, sugebėjimas sieti idėjas ir veiksmus, naujai naudoti seną informaciją, teorijas.
Vaikai yra smalsūs ir kūrybingi pačiu natūraliausiu būdu. Vos pradėję judėti, jie tyrinėja, eksperimentuoja, kuria. Žaisdami, piešdami ar atlikdami sumanytus darbelius saugioje aplinkoje, jie visada kuria, jausdami didžiausią malonumą, neįsprausdami savo kūrybos proceso ir produkto į "teisinga – neteisinga" rėmus, kurie slopintų jų kūrybiškumą. Vėliau vidinės kūrybiškumo galimybės arba dar labiau išsiplečia, arba yra slopinamos.
Kas užgožia arba nuslopina vaiko kūrybingumą? N. Rogers įsitikinusi, kad tai, patys to nesuprasdami, padaro tėvai, broliai arba seserys, draugai arba mokytojai, kritikuodami arba peikdami tai, ką daro vaikai, nežinodami, kad atidus dėmesingumas, pagarba ir pasidžiaugimas jų mažais atradimais gali kiekvieną padaryti kūrėju, o kai kuriuos – genijais.
Šiuo metu Lietuvoje vis labiau įsitvirtinant humanistinės psichologijos ir pedagogikos nuostatoms, pagrindinis švietimo tikslas "sietinas su siekimu laiduoti kuo visapusiškesnę žmogaus fizinių, psichinių...
Šį darbą sudaro 3612 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!