Daugiau...

Pamokų planai

Pamokų planai – tai svarbi metodinė medžiaga. Ji kiekvienam mokytojui leidžia tikslingai orientuotis į svarbiausių reikalingų apžvelgti temų visumą, reikalingą išaiškinti mokiniams. Tik toks struktūrizuotas pamokos planas leidžia mokiniams tikslingai išdėstyti informaciją. Taigi šiame puslapyje talpinami pamokų planai, kurie gali būti puikūs pavyzdžiai kuriant individualų pamokos planą ar aiškinantis, kokios temos bei aspektai turėtų sudaryti šiuos pamokų planus.

Pamokų planai ir metodinė medžiaga

Pamokų planai – tai dažniausiai mokytojams aktuali bei būtent jiems skirta metodinė medžiaga, kuri struktūrizuotai atspindi individualių pamokų eigą, svarbiausias temas ir reikšmingiausius objektus, būtinus nagrinėti pamokoje.

Išplėstiniai planai parodo, kokiomis temomis mokytojui verta sekti tam, kad pamokos planas būtų įgyvendintas tiksliai ir efektyviai. Kam tai svarbu? Kryptingam mokymuisi. Kalbant apie tam tikrą pamoką, kiekvienos klasės pamokų temų sąrašas turi būti ne tik peržvelgiamas, bet ir einamas tikslingai. Tik tokiu būdu mokinius ir studentus galima visapusiškai išmokyti tam tikros klasės ar dalyko kursą. Taigi pamokų planai, kaip svarbus metodinis dokumentas, yra savotiškos gairės, kuriomis mokytojui ypač lengva ir verta sekti, mokant mokinius.

Tik todėl, kad egzistuoja ši metodinė medžiaga, galima lengviau sugalvoti užduotis mokiniams, planuoti pamokų eigą, kontrolinius ir kitus svarbius atsiskaitymus ar grupines užduotis, kurios mokiniams padėtų kuo geriau įsisavinti pamokos medžiagą. Jeigu pamokos planas nėra sekamas, praleidžiamos svarbiausios temos, iškyla rizika nepakankamai išmokyti mokinius, parodoma mokytojo nekompetencija. Nesvarbu, ar tai matematikos pamokų planau, ar tai geografijos pamokos planas, kiekvienu atveju jis nurodys konkrečios klasės reikalingas apžvelgti ir išmokyti temas.

Žinoma, pradedantiems mokytojams ypač svarbūs pamokų planų pavyzdžiai, nes dažnai tenka ne tik sekti, bet ir sukurti individualius pamokų planus, juos atnaujinti pagal naujausias ir aktualiausias temas, naujus vadovėlius ar net rekomenduojamas metodines gaires. Tačiau tokių pavyzdžių galima ieškoti ne vien archyvuose ar jau sukurtuose kolegų planuose. Nemoku.lt puslapyje galima rasti aibę pamokų planų pavyzdžių, kurie yra profesionalūs, atrinkti, patvirtinti bei patirkinti administarorių. Tokiu būdu galite gauti kokybiškus pamokų planų pavyzdžius vos keliais mygtukų paspaudimais.
Svarbiausia, jog nemoku.lt puslapyje galite ne vien atsisiųsti šiuos metodinius dokumentus, bet taip pat įkelti ir savo turimus rašto darbus, nesvarbu, kokia būtų jų tema ar kategorija. Įkeldami savo asmeninius rašto darbus kiekvieną kartą gausite nemokamų atsisiuntimų. Tai reiškia, kad įkėlę rašto darbą, jūsų norimas pamokos planas, rašinys, prezentacija ar kiti rašto darbai galės būti atsisiunčiami nemokamai. Taip ne tik gausite naudos sau, tačiau taip pat prisidėsite prie rašto darbų duomenų bazės pildymo.

Rodyti daugiau