Daugiau...

Recenzijos

Recenzijos - tai žanras, kuriame derinami žurnalistikos ir literatūros žanrai, kurių panaudojimas recenzijas išskiria, kaip kritinius, aiškinamuosius tekstus. Šioje skiltyje rasite įvairiomis temomis parengtas recenzijas, kurias pritaikyti galima ne tik mokykloje ar universitete, tačiau ir kasdienybėje, kaip saviugdos priemonę.

Recenzijos pavyzdys

Recenzijomis paprastai vadinami išsamūs rašto darbai, kuriuose remiantis asmeninėmis įžvalgomis, kritiniu mąstymu bei gebėjimu aiškinti, aptariami tam tikri pasirinkti meno kūriniai ar kultūriniai renginiai, pavyzdžiui: spektakliai, filmai, literatūros kūriniai ar kiti veikalai. Įprastai recenzijomis dalinamasi spaudoje arba internetiniuose puslapiuose.

Taigi, galima sakyti, kad recenzijos yra puiki priemonė pastebėti ir paaiškinti meno kūrinį ar renginį iš savo perspektyvos bei dalintis įžvalgomis su kitais. Dėl recenzijų, skaitančiojo mintys apie kūrinį arba renginį, turėtų būti formuojamos kryptingai, o atskleidžiami renginio ar meno kūrinio esminiai aspektai, detalės leidžia susimąstyti apie komentuojamą objektą.

Įdomu tai, kad recenzijos ypač populiarios mokyklose bei universitete, ne tik meno srityje dirbantiems arba rašymu užsiimantiems žmonėms. Recenzijos reikšmingos ir mokiniams bei studentams, kurie analizuoja kūrinius, bando juos suprasti bei paprastai vėliau savo įžvalgas turi pristatyti kolegoms.

Taigi, nenuostabu, kad recenzijų visame internete galima rasti labai daug, o pačių recenzijų rašymas – vienas iš populiariausių namų darbų mokiniams ar studentams. Todėl paprastai mokiniai ieško informacijos, kaip rašyti recenziją, kokios dalys šį rašto darbą sudaro. Kai kuriems aktualu rasti ir įvairiomis temomis parašytus pavyzdinius rašto darbus – recenzijas, pagal kurias bando atkartoti savo pačių rašomas recenzijas, perprantant jų specifiką. Žinoma, tai reikalinga ne kopijavimui, tačiau įžvalgų rinkimui, bendram švietimuisi, stengiantis parašyti savo asmeninę ir kuo geresnę recenziją.

Ieškantiems recenzijų savo pačių malonumui, savišvietai, ar bandantiems suprasti, kaip rašyti recenzijas, rekomenduojame reikalingo rašto darbo ieškoti nemoku.lt puslapyje, kuriame rasite gausybę šio tipo rašto darbų. Puslapyje talpinami pačių mokinių arba studentų įkelti rašto darbai, kurie yra kruopščiai patikrinti bei patvirtinti puslapio administratorių.

Atsisiųsti recenziją iš puslapio nemoku.lt yra ypač paprasta. Vos keliais klavišų paspaudimais galite gauti rašto darbą bei naudoti jį pagal sau priimtiną paskirtį, pavyzdžiui, sužinoti, kaip rašyti recenziją, kaip atrodytų privalomosios literatūros kūrinio recenzija ir pan.

Ragindami ieškoti sau rekiamos recenzijos puslapyje nemoku.lt taip pat rekomenduojame ne tik siųstis, bet ir kelti rašto darbus patiems. Galbūt parašę savo recenziją ar kitokio tipo rašto darbą, norėsite įkelti į nemoku.lt puslapį? Tokiu būdu, už atsiųstus darbus gausite nemokamų atsisiuntimų, kuriais galėsite pasinaudoti ieškodami kitų rašto darbų bei taip pat prisidėsite prie bendros rašto darbų bazės gausinimo.

Naujausi rašto darbai

Birthdays celebration in Lithuania

Birthdays celebration in Lithuania Anglų kalba Peržiūrėti darbą

Meilės tema lietuvių literatūroje kalbėjimas

Meilės tema lietuvių literatūroje kalbėjimas Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Ar pritariate minčiai, kad kančia leidžia pajusti būties pilnatvę? rašinys

Ar pritariate minčiai, kad kančia leidžia pajusti būties pilnatvę? rašinys Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Šiuolaikiniam mokytojui keliami reikalavimai (esė)

Šiuolaikiniam mokytojui keliami reikalavimai (esė) Pedagogika Peržiūrėti darbą
Rodyti daugiau