Daugiau...

Kalbėjimai

Kalbėjimai - tai viešojo kalbėjimo tekstai, sukurti ypatingoms progoms. Tai gali būti tiek viešojo kalbėjimo įskaitos, tiek aktualiai progai pritaikyti tekstai, skirti pagirti, aptarti, išsakyti savo nuomonę ir kitiems tikslams. Šioje skiltyje talpinami įvairiomis temomis parašyti įvairių apimčių kalbėjimai.

Anglų kalbėjimai

Kalbėjimu įprastai vadinamas viešasis kalbėjimas, kuris dažniausiai skirtas tiek pristatyti aktualias temas, tiek pareikšti savo nuomonę, tiek pasisakyti tam tikra proga, remiantis asmeninėmis įžvalgomis. Nors viešasis kalbėjimas daugeliui atrodo baisus ir neįprastas, viešojo kalbėjimo meno mokytis – svarbu. Tad pirmiausia visada padeda paruošiamas viešojo kalbėjimo tekstas.

Parašius viešojo kalbėjimo tekstą, tampa aiškiau, kokios dalys sudarys kalbą, kokia preliminaria seka bus dėliojimos kalbėjimo dalys, koks bus tonas, kokia emocija bus pasitelkiama bei svarbiausia – kokia pagrindinė mintis bus atskleista kalbėjime. Trumpai tariant, tekstas yra viešojo kalbėjimo pagrindas, kuriuo remiantis, vėliau galima kalbėjimą repetuoti ir esant reikalui – netgi koreguoti.

Žinoma, daugelis turėdami viešojo kalbėjimo tekstą prieš savo akis stengiasi jį išmokti mintinai tam, kad kalbant nekiltų problemų, kad kalbėjimas išliktų aiškus. Vis dėlto, tokia praktika priveda prie susikirtimo, nes mintinai „iškalti“ tekstą yra pavojinga. Pirmiausia, viešasis kalbėjimas netenka dvasios ir emocionalumo, kuris jaučiamas kalbant natūraliai, visų antra, pamiršus teksto dalį, gali sugriūti visa teksto, t.y. kalbėjimo struktūra, gali iškilti problemų pamiršus vos vieną sakinį, o jį atrasti tekste kalbant bus labai sunku.

Nepaisant to, kalbėjimo tekstą paruošti būtina. Svarbiausia jį naudoti atsakingai. Taigi dažnam, tenka pasistengti jį parašyti. Taip iškyla pirmoji problema, t.y. klausimas – kaip parengti kalbėjimą.

Atsakant į klausimą, svarbu suprasti, kad kalbėjime, kaip ir kituose rašto darbuose, svarbiausia įtraukianti įžanga, detalus dėstymas bei išsamios išvados, sudarančios apibendrinimą. Taigi, nesisekant parašyti kalbėjimo tekstą, dažnai informacijos ieškoma internete. Paprastai naudojami tokie raktažodžiai, kaip rašyti kalbėjimą, kokie yra kalbėjimo pavyzdžiai.

Žinoma, kai reikalingas kalbėjimas lietuvių kalba, tokių pavyzdžių atrasti sunkiau. O ką daryti, jeigu reikalingas kalbėjimas anglų kalba? Tokių tikrai pasitaiko. Taigi, kad nereikėtų ilgai ieškoti, rekomenduojame ieškoti kalbėjimų būtent nemoku.lt puslapyje.

Pagal aktualius raktinius žodžius, šiame puslapyje galite rasti pavyzdinius rašto darbus – tiek lietuvių kalbėjimus, tiek anglų kalbos kalbėjimus. Būtent jie gali padėti geriau suprasti, kaip turi atrodyti kalbėjimas. Taip pat, jeigu randate jums artimą temą, kalbėjimo pavyzdyje rastą informaciją ir įžvalgas galite pritaikyti savo darbui.

Kiekvienas rašto darbas šiame puslapyje, ar tai būtų referatas, ar tai būtų baigiamasis rašto darbas, ar tai būtų viešasis kalbėjimas, yra patikrinamas bei patvirtinamas administatorių. Tai reiškia, kad bet koks viešasis kalbėjimas, kurį parsisiųsite, bus kokybiškas ir tinkamas naudoti pavyzdžiams.

Žinoma, kiekvieną rašto darbą šiame puslapyje galite atsisiųsti nemokamai. Kaip tai padaryti? Kviečiame į sistemą kelti savo parašytus rašto darbus, kuriais ne tik papildysite esamą rašto darbų asortimentą, bet taip pat gausite nemokamus atsisiuntimus. Jais galėsite pasinaudoti tiek iškart, tiek vėliau, atsisiųsdami jums reikalingus rašto darbus.

Rodyti daugiau