Daugiau...

Rašiniai

Rašiniai - tai mokykloje dažniausiai užduodami trumpos apimties rašto darbai, skirti pagilinti moksleivių žinias apie tam tikrus objektus. Rašiniai gali būti rašomi įvairiausiomis temomis. Svarbiausia, kad juose būtų panaudota tinkama struktūra bei išdėstytos aiškios mintys, kurios atskleistų pasirinktą rašinio temą bei jo problemą. Šioje skiltyje rasite įvairių temų rašinius.

Rašiniai mokyklai ir universitetui

Rašiniai - neatsiejama mokymosi dalis. Taip yra todėl, kad nors ir trumpos apimties, jie padeda apibrėžti aktualią temą neilgu tekstu, kurį gali parašyti bei perskaityti kiekvienas. Rašiniai būna giluminiai, reikalaujantys įvairiais šaltiniais apibrėžti temą, o kituose - galima remtis savo pačių įžvalgomis ir mintimis. Tuo ir patrauklus šis žanras, nes aprėpia daug sričių, gali būti naudojamas ir pritaikomas beveik kiekvieno asmens.

Žinoma, daugeliui gerai žinomi mokykliniai rašiniai, kurie dažniausiai užduodami, kaip namų darbai. Būtent jais stengiamasi gilinti mokinių žinias, atverti kritinį mąstymą, sudėlioti jų asmeninį požiūrį į vieną ar kitą aktualų aspektą.

Rašiniai 10 klasei bei rašiniai 12 klasei dažniausiai skiriasi nedaug kuo. Rašiniai 10 klasei gali būti kiek trumpesni, juose pasitelkiamos asmeninės mintys, pačių skaitytos knygos, įžvalgos, atrasti suvokimai. Rašiniai 12 klasei dažniau būna kiek sudėtingesni, nes juose reikalaujama remtis tos klasės literatūra, išsamiai ir argumentuotais pavyzdžiais. Žinoma, taip pat tikrinamas ir mokinio loginis bei kritinis mąstymas.

Įdomu tai, kad rašinių temos šiandien ypač plačios. Vieniems svarbesni rašiniai apie Lietuvą, kitiems - rašiniai apie gamtą. Tačiau temų yra dar daugiau. Svarbiausia, kad kiekviena jų sugebėtų iškelti tam tikrą problemą ir ją išsamiai aptarti.

Kadangi rašiniai rašomi mokyklose, jie taip pat gali būti rašomi ir kitomis kalbomis, pavyzdžiui, rašiniai rusų kalba. Tokius rašinius rašyti renkasi mažumų mokyklos.

Įdomu tai, kad ne tik rašant baigiamuosius rašto darbus, bet ir rašinius, kartais tenka ieškoti pagalbos, aktualių pavyzdžių, be kurių kartais idėjas rašiniui atrasti gana sunku. Jeigu su tuo susiduriate ir jūs, nemoku.lt yra ta vieta, kur talpinami tiek rašiniai 10 klasei, tiek rašiniai 12 klasei. Čia galite rasti įvairiausių pavyzdžių, kuriais pasinaudojus, taps lengviau suprasti, kas yra rašinys, kokia yra rašinio struktūra bei kaip ją pritaikyti ar adaptuoti savo tekstui.

Svarbu tai, kai pasinaudoję kitų lankytojų rašinių pavyzdžiais, nemoku.lt puslapyje galite įkelti ir savo parašytą rašto darbą. Įkelkite savo pačių darbus, kaip rašiniai, ar kito pobūdžio tekstiniai darbai bei padėkite kolegoms moksleiviams, kuriems galbūt sunkiau sekasi rašyti rašinius bei ieškoti įkvėpimo.

Už kiekvieną įkeltą rašto darbą gausite nemokamų taškų, skirtų nemokamai parsisiųsti kitų svetainės lankytojų darbus, kaip rašiniai 10 klasei, rašiniai 12 klasei, rašiniai rusų kalbą, rašiniai apie Lietuvą arba rašiniai apie gamtą. Kad ir kokiu rašiniu pasidalinsite, jis bus naudingas tiek jums, tiek svetainės lankytojams.

Rodyti daugiau