Potemės

Potemės - tai apibendrintos temos konkretus nagrinėjamas objektas. Potemės dažniausiai skirtos viešojo kalbėjimo įskaitoms rašyti. Potemėse pateikiama nagrinėjama problema, aprašoma viešojo kalbėjimo tekste. Šioje skiltyje rasite įvairius aspektus nagrinėjančias potemes.

Potemės 10 klasei ir potemės 12 klasei

Mokyklos baigimas kiekvienam moksleiviui - labai didelė ir reikšminga šventė. Tačiau sykiu tai yra ir labai didelis iššūkis. Būtent 12 klasės kalbėjimai sukelia nemažai streso ir abejonių, kada išsirenkamos patinkančios ar priskirtos potemės. Po šio atsakingo proceso seka uolus ruošimasis viešajam kalbėjimui.

Tiesa, ir 10 klasės kalbėjimai panašūs savo procesu. 10 klasių moksleiviai, pereidami į vyresnes klases, gauna panašų uždavinį, keliantį tiek pat streso. Tenka rinktis kalbėjimo temas ir ruoštis mokykliniam atsiskaitymui. Potemės 10 klasei paprastai yra lengvesnės savo turiniu. Jose reikalaujama atskleisti savo nuomonę, dažnai galima remtis asmenine patirtimi, įžvalgomis. Todėl 10 klasės kalbėjimai, galima teigti, kad yra šiek tiek lengvesni, nei 12 klasės kalbėjimai.

Potemės 12 klasei paprastai išsiskiria sudėtingumu. Iš būsimų abiturientų reikalaujamas kritinis mąstymas, ypatingas lietuvių literatūros išmanymas, gebėjimas pagrįsti savo mintis. Žinoma, svarbus ir gebėjimas kalbėti viešai, nebijoti išsakyti savo nuomonę, atsakyti į pateiktus klausimus.

Įdomu tai, kad nors lietuvių kalbėjimas suaugusiojo akimis yra gana lengvas uždavinys, moksleiviams dažnai sunku susikoncentruoti. Tiek kalbėjimo temos, tiek pastangos tinkamai parašyti kalbą kelia sunkumų, neaiškumų ir abejonių. Dažnai tokiais atvejais padeda mokytojai, stengdamiesi kuo geriau paaiškinti, kaip lietuvių kalbėjimas gali būti naudingas ir išpildomas tikslingai, atsižvelgiant į tai, kokios potemės buvo išrinktos. Tam, kad 10 klasės kalbėjimai ir 12 klasės kalbėjimai moksleiviams keltų mažiau streso, dažnai jie ieško informacijos internete, kuriame apstu informacijos bei matomos pateiktos įvairios kalbėjimo temos ir jų pavyzdžiai. Vienas tokių, šią galimybę (peržvelgti kalbėjimo pavyzdžius, rengiantis atsiskaitymui) suteikiantis puslapis yra nemoku.lt

Moksleiviams skirtame tinklapyje talpinami svetainėje apsilankiusių mokinių 10 klasės kalbėjimai ir 12 klasės kalbėjimai, kurie gali būti išsamus ir ypač naudingas šaltinis ruošiantis. Naudojami, kaip pavyzdžiai, šie darbai taip pat gali būti ir puikus žinių šaltinis, pagilinti bendrą išprusimą.

Nemoku.lt puslapyje potemės 10 klasei ir potemės 12 klasei, įkeltos lankytojų, yra patvirtintos administratorių bei patikrintos redaktorių. Tai reiškia, kad darbai, kuriais naudositės, yra kokybiški. Jais naudodamiesi galite pamiršti stresą prieš atsiskaitymą ir lengvai parašius kalbėjimą, pasinaudojus pavyzdžiu, sutelkti dėmesį į ne ką mažiau svarbų aspektą - savo viešojo kalbėjimo įgūdžius.

Svarbu pabrėžti, kad kalbėjimo temos šiame puslapyje yra kitų autorių nuosavybė. Vienu tokių dosnių svetainės lankytojų galite būti ir jūs - įkelkite savo pačių darbą ir pagelbėkite kitiems moksleiviams, kuriems taip pat gali būti naudinga informacija, atsižvelgiant į tai, kokios potemės jie ieško.

Rodyti daugiau