Kūno kultūra – svarbi asmens ir visuomenės bendrosios kultūros dalis, glaudžiai susijusi su sveikatos stiprinimu ir sportu. Ji padeda siekti asmens fizinės, psichinės ir dvasinės darnos, stiprina įvairaus amžiaus žmonių sveikatą. Ji atveria galimybę patirti išlavinto, stipraus ir sveiko organizmo, kūno ir judesių grožio keliamą džiaugsmą, kuria prielaidas asmens saviraiškai ir savirealizacijai.
Apimdama įvairias asmens fizinio aktyvumo raiškos formas, kūno kultūra sudaro sąlygas žmogui labiau pažinti save, ugdytis fizinę ir dvasinę ištvermę, siekti fizinės ir dvasinės sveikatos. Mokykla, skleisdama sveikos gyvensenos pagrindus, turėtų juos įtvirtinti ir šeimoje, ir visuomenėje.
Fizinis pajėgumas – svarbi sudedamoji sveikatos ir fizinio lavinimo dalis. Mokykliniame amžiuje fizinis pajėgumas yra svarbi geros sveikatos sąlyga.
Per kūno kultūros pamokas įgyvendinami sveikatos stiprinimo, mokymo, lavinimo bei auklėjimo uždaviniai. Lavinant fizines ypatybes, šie uždaviniai sprendžiami kompleksiškai. Harmoningai lavinamos fizinės ypatybės didina vaiko judėjimo galias, tobulina koordinacijos mechanizmus, sudaro palankias sąlygas išmokti vis daugiau naujų judesių.
Temos aktualumas: Fizinis pajėgumas yra fizinio aktyvumo rezultatas, todėl tai ganėtinai plačiu aspektu nagrinėtina tema, kurią analizuoja daugybė autorių: V. Volbekienė, V. Ivaškienė, P. Karoblis bei kiti, pateikdami jos svarbą bei reikšmę. Fizinis pajėgumas - tai žmogaus galėjimas kuo veiksmingiau dirbti tam tikrą fizinį darbą. Jis yra sveikatos ir fizinio parengtumo gerinimo prielaida, priklausanti nuo aplinkos, gyvensenos ir įgimtųjų ypatybių.
Dažniausiai fizinis pajėgumas yra priskiriamas sportinei veiklai, kurios tikslas kuo maksimaliau išlavinti svarbius fizinio pajėgumo komponentus konkrečiai sporto šakai, tačiau fizinis pajėgumas taip pat svarbi sudedamoji sveikatos komponentė, padedanti atlikti kasdieninius buitinius darbus, išlaikanti aktyvų gyvenimo būdą.
Vertindami mokinių fizinius gebėjimus, mes didiname jų domėjimąsi kūno kultūra, skatiname geriau atlikti fizinius pratimus, taisyti klaidas, siekti geresnių rezultatų. Be objektyvaus vertinimo, neįmanomas asmenybės tobulėjimas. Fizinio pajėgumo suvokimas ir ugdymas yra tik dalis fizinio lavinimo. Fiziniu pajėgumu turėtų rūpintis ir būti atsakingi už jį ne tik kūno kultūros mokytojai, tai turėtų būti bendras vaikų, tėvų, mokyklos, o iš tikrųjų - visos visuomenės...
Šį darbą sudaro 8724 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!