Miegas - periodiška žmogaus ir aukštesnės organijos gyvūnų sąlyginės ramybės būsena, kurios metu organizmas, iš dalies praradęs kontaktą su aplinka, aktyviai atkuria savo jėgas. Miegas yra neišvengiama organizmo būsena. Jos metu atsijungiama nuo išorinio pasaulio signalų, kadangi smegenys turi apdoroti ir įvertinti nemiego metu gautą informaciją, ją sunaikinti arba išmesti nereikalingą ir pasenusią. Trumpoji atmintis užpildoma dieną, o naktį joje esanti informacija palaipsniui pereina į ilgąją atmintį.
Kai žmogus miega, susilpnėja jo fiziologinės funkcijos, pakinta jų darbo darbo režimas, išnyksta sąmoningas psichikos aktyvumas. Miego metu kaitaliojasi alfa, teta ir delta smegenų bangos.
XX a. viduryje nustatyta, kad yra dvi miego fazės.
Pirmoji fazė - vadinamasis lėtasis miegas. Jo metu elektroencelafogramos ritmas lėtėja nuo alfa iki delta ritmo. Yra 4 šios fazės stadijos. Iš pradžių apima snaudulys, vėliau žmogus vis kiečiau įminga. Sumažėja reakcijos į dirgiklius, sąmoningumas, raumenų įtampa. Sapnuojama retai. Kartais išlieka nesąmoningos psichinės veiklos: vaikščiojima (Somnambulizmas) arba kalbama per miegą. Pažadinti šioje fazėje žmonės neigia miegoję.
Antroji fazė - vadinamasis greitasis arba paradoksinis miegas. Jam tenka apie 25% viso miego trukmės. Būdinga tik žmogui ir aukštesniesiems žinduoliams. Šis miegas yra kietas, nors nesąmoningos motorinės veiklos reiškinių taip pat būna.
Elektroencefalogramos ritmas greitas, beveik toks pat, kaip budėjimo būsenoje. Šiai fazei būdinga greiti akių judesiai, pagreitėjusi smegenų kraujotaka, nereguliarus širdies ritmas veiklos ritmas, nepastovus kraujospūdis, padidėjusi kūno temperatūra. Sapnams yra būdinga ryškūs vaizdai ir turinys.
Per naktį abi fazės kartojasi 3-5 kartus. Individualus miego ciklas, jo ritmas ir trukmė susiformuoja 11-13 gyvenimo metais ir panašus išlieka iki 65-70 m.; vėliau greitojo miego fazė nežymiai trumpėja. Miego trukmė su amžiumi mažėja nuo 10-8,5 h (10-13 m.) iki (50-90 min.). Žmogus geriausiai išsimiega maždaug tarp 23 ir 6 h.
Miego mechanizmas
Miego mechanizmas, ypač lėtojo ir greitojo miego fazių kaitą, reguliuoja smegenų kamieno branduoliai. Per juos miegą veikia signalai iš įvairiausių smegenų sričių iš viso organizmo. Miegas susijęs su daugeliu...
Šį darbą sudaro 6393 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Kiti darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!