Kiekvienam iš mūsų tenka spręsti konfliktus tiek asmeniniame gyvenime, tiek organizacijos veikloje. Konfliktas apibrėžiamas įvairiai, pavyzdžiui, aiškinamuosiuose žodynuose konfliktas apibūdinamas kaip ,,opazicija“, ,,kontroversija“, ,,susidūrimas“, ,,nuožmus susidūrimas“. Dar konfliktą galima apibūdinti kaip dviejų ar daugiau žmonių grupių ar didesnių socialinių sistemų su nesuderinamais tikslais priešišką elgseną viena kitos atžvilgiu. Taigi, konfliktus sukelia nesutarimai dėl ribotų išteklių pasiskirstymo arba dėl skirtingo tikslų, padėties, vertybių supratimo. Ir vienos pusės pakanka, kad kiltų konfliktas. Taip dažniausiai ir atsitinka, bet norint jį užbaigti būtinos abiejų pusių pastangos. Konfliktai dažniausiai kyla dėl tikrų (paprastai laikomų pagrįstomis) skriaudų iš abiejų pusių. Žinoma, kad paprastai konfliktą pradeda viena pusė, bet dažniausiai abi pusės į konfliktiškas situacijas žiūri taip, jog nieko nesakydamos ir kartais ne taip suvokdamos, pasirašo sau ,,nuosprendį“ apie neišvengiamą konfliktą, nors ir žinodamos, kad jis iškils.
Konfliktus studijuoti ir suprasti svarbu dėl to, kad jie gali turėti tiek teigiamą, tiek neigiamą įtaką organizacijai. Todėl svarbu žinoti ne kaip išvengti konfliktų, bet kaip juos valdyti. Taigi būtina suvokti konflikto esmę.
Todėl šio referato tikslas yra aptarti konfliktų priežastis, eigą ir pasekmes.
Uždaviniai:
• Aptarti konfliktų tipus
• Išsiaiškinti konfliktų priežastis
• Išanalizuoti konfliktų eigą
• Išsiaiskinti konfliktų valdymą
• Atskleisti konfliktų prevenciją
• Aptarti konfliktų sprendimo būdus
• Pateikti konfliktų pasekmes, naudą ir žalą organizacijoms
Metodai: mokslinės ir periodinės literatūros analizė.
1. Konfliktų tipai
Konfliktai gali kilti skirtingose situacijose ir gali būti įvairių formų. Konfliktus bandoma klasifikuoti pagal tam tikrus parametrus. Konfliktai būna paprasti (priežastis - reakcija), tačiau dažnai jie gali būti ir sudėtingi (priežastis – susilaikymas – nuoskaudos kaupimas – pretekstas - reakcija). Dažnai konfliktai kyla dėl susiklosčiusių aplinkybių. Jie yra situaciniai; nenumatyti; spontaniški; atviri; kylantys dėl prievartos ar be jos. Dalis konfliktų numatyti, suplanuoti, iki tam tikro laiko ir ribos paslėpti arba šalutiniai. Juose labai reikšmingos asmenybės savybės – laiko perspektyvos praradimas, mąstymo fiksacija, priežasties ir pasekmės vietos sukeitimas. Sąmoningai neišreikštas konfliktas vadinamas trintimi.
Pasak Barvydienės ir J. Kasiulio...
Šį darbą sudaro 8360 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!