Kiekvienos organizacijos mikroklimatą, darbo kokybę bei sąlygas įtakoja tarpasmeninių santykių kokybė tarp vadovų ir pavaldinių, tarp bendradarbių. Santykių harmoniją bei gerą mikroklimatą darbo aplinkoje dažnai veikia kylantys konfliktai.
KONFLIKTAS (lot. conflictus – susidūrimas) – priešingų interesų, motyvų, pažiūrų, įsitikinimų, nuomonių susidūrimas, kai jų prieštaravimai pasiekia didesnę įtampą.
Pagal dalyvius konfliktai esti keturių pagrindinių tipų: - asmeniniai; - tarpasmeniniai; - asmenybės ir grupės konfliktai; - tarpgrupiniai konfliktai Išskiriama dar vienas konfliktų tipas – socialiniai konfliktai. Pagal agresyvumo pobūdį konfliktai būna: verbaliniai ir agresyvių veiksmų konfliktai. Pagal turinį konfliktai gali būti: konstruktyvūs ir destruktyvūs.
Organizacinis konfliktas bus tik tas, kurį sukelia organizacijos specifinės savybės, struktūros ypatybės bei jos sąveika su kitomis organizacijomis, organizacinė dinamika, individų asmeninės savybės jiems atliekant organizacijos paskirtus vaidmenis ir t.t.
Visas organizacijoje kylančių konfliktų priežastis galima suskirstyti į šešias grupes: - išteklių paskirstymas; - darbų sąryšis; - skirtingi tikslai; - skirtingos vertybės; - skirtinga elgsena, išsilavinimas, bendravimo stilius; - blogai perduota informacija.
Išskiriami 2 konfliktų valdymo būdai: nekonstruktyvus konflikto sprendimas ir konstruktyvusis konflikto sprendimas. Priklausomai nuo kofliktų valdymo efektyvumo, jų pasekmės organizacijai gali būti dvejopos: funkcinės bei disfunkcinės. Galimi konflikto sprendimo būdai – organizacinis, asmeninis. Sprendžiant konfliktą pirmuoju būdu, konfliktuojančioms pusėms pabrėžiama bendrų organizacijos tikslų svarba. Efektyviausias asmeninis konflikto sprendimo būdas – problemos sprendimas.
Šiais laikais jau pripažįstama, kad visiškas konfliktų nebūvimas organizacijoje – ne tik neįmanomas, bet ir nepageidautinas. Nors pripažįstama, kaip ir ankstyvosiose valdymo teorijose, kad organizacijoje būtina harmoninga visų veiklos sričių integracija, tačiau ji negali likti statiška, tenkintis esama padėtimi, nes konfliktai yra pasikeitimų stimulas ir pažangos variklis..
Vienintelis efektyvus konfliktų sprendimo būdas yra išspręsti problemą, sukėlusią konfliktą.
Konfliktai - opi šiuolaikinės visuomenės problema. Kad ir kaip būtų gaila, neįmanoma įsivaizduoti gyvenimo be konfliktų paprasčiausiai todėl, kad žmonės teikia pirmenybę savo reikalams ir interesams. Todėl galima sakyti, kad konfliktai iki tam tikro laipsnio yra neišvengiami. Tačiau kiekvienas konfliktas turi teigiamą potencialą, tik reikia...
Šį darbą sudaro 4931 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!