Norint gerai atskleisti nagrinėjamą temą, reikia apibrėžti pagrindines sąvokas, kuriomis remsimės visame darbe. Tokios sąvokos, nagrinėjant temą "Grupių konfliktai: priežastys, eiga ir pasekmės", mano nuomone, būtų grupė (sąlyginė bei reali, formali bei neformali, referentinė), rolė, efektyvi grupė, konfliktas (latentinis, suprastas, jaučiamas, išreikštas). Dabar nuosekliai apibrėšime kiekvieną iš šių sąvokų.
1. Pažįsta vienas kitą.
2. Tiesiogiai vienas kitą veikia.
3. Žino apie priklausymą šiai grupei.
4. Supranta priklausomybės pranašumus, siekiant bendrų tikslų.
5. Yra susitarę siekti bendrų tikslų.
Grupės būna sąlyginės bei realios. Sąlyginėmis vadinamos grupės, sudarytos loginio mąstymo keliu, pagal tam tikras ypatybes (pvz. vyrai ir moterys, amerikiečiai, anglai, lietuviai ir t.t.) Į sąlyginę grupę žmonės sujungiami teoriškai, o praktine veikla jie gali būti nesusiję. Realiomis grupėmis laikomos tokios grupės, kurių nariai veikia tuo pačiu metu bendroje erdvėje ir turi vienokių ar kitokių tarpusavio santykių. Realių grupių pavyzdžiai - šeima, vienos įstaigos darbuotojai, studentai lankantys paskaitas ir t.t.
1933 m. Majo pasiūlė grupes skirstyti į formalias bei neformalias. Formalios grupės yra specialiai kieno nors sudaromos pagal aukštesnėse instancijose nustatytą tvarką (pareigybines instrukcijas, etatų sąrašą, organizacijos nuostatus ir panašiai). Formaliose grupėse dažnai numatomos ir atskirų grupės narių oficialios pareigos; pavyzdžiui įmonėje tai būna direktorius, pavaduotojai ir t.t. Neformalios grupės susidaro specialiai neorganizuojant, psichologinės motyvacijos pagrindu, pavyzdžiui dėl abipusės simpatijos, vidinio įsitikinimo kitų asmenų autoritetu arba kompetencija tam tikroje srityje. Neformalios grupės dažniausiai susidaro formalių grupių viduje kaip antroji struktūra. Formaliose grupėse, be oficialių taisyklių, jomis reglamentuotų santykių greitai susiklosto ir sudėtingas neformalių santykių tinklas. Dažnai oficialūs formalios grupės tikslai neatitinka narių poreikių, todėl ir formuojasi neformalios grupės.
Kiekvienas individas grupėje turi atskirą elgsenos sistemą, dar vadinamą role. Yra žmonės tam tikroje grupėje visada užimantys kritiko, idėjų generatoriaus ar kitas roles. Tinkamai jas nustačius, tai galima panaudoti grupės efektyvumui didinti. Kiekviena efektyvi grupė turi tris pagrindinius veiklos bruožus:
1. Išsilaiko, nesuyra.
2. Realizuoja tikslus.
3. Tobulina ir keičia veiklos būdus, leidžiančius pasiekti didesnio...
Šį darbą sudaro 2655 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!