Retas žmogus gali pasakyti, kad konfliktai nedaro neigiamos įtakos darbo atmosferai bei produktyvumui. Juolab, kad konflikto auka gali tapti kiekvienas – ir jaunas specialistas, ir didelį darbo stažą turintis profesionalas. Taigi organizacijos galimybės plėtotis tiesiogiai susijusios su jos gebėjimu spręsti ir valdyti konfliktines situacijas. Nepaisant realybės, kad konfliktai yra neatsiejama organizacijos dalis, svarbiausia tai, koks yra vadovo požiūris į konfliktus: kaip organizacijoje reaguojama į juos, kaip jie analizuojami, kokie pasirenkami jų sprendimo būdai, kas daroma, norint jų išvengti.
Nors daugelis įmonių laikosi pozicijos, kad vertėtų konfliktą slopinti pačioje užuomazgoje, visgi tai nėra pats tinkamiausias konfliktų valdymo būdas. Užslopintas konfliktas niekur nedingsta, psichologinė įtampa pasilieka ir gali išsiveržti kito konflikto metu, daug nepalankesnėje situacijoje, ir daug stipriau. Konfliktus reikėtų ne slopinti, o spręsti, pačioje užuomazgoje, kol konfliktas dar nepasiekė kulminacijos, ir situacija tampa nebevaldoma.
turėti tam tikrus gebėjimus. Labai svarbu atpažinti konfliktą kuo anksčiau, o dar svarbiau – mokėti tam tikrų elgesio strategijų, kurios padeda spręsti konfliktus.
Konfliktas, tai priešingų nesuderinamų interesų, pažiūrų, elgesio tendencijų susidūrimas, kai kito žmogaus ar grupės pozicija kuriuo nors klausimu yra atmetama ir laikoma kliūtimi tolesnei veiklai. Žmogui konfliktas reiškia nepasitenkinimą ar prieštaravimą. Bet ne kiekvieną prieštaravimą galima vadinti konfliktu. Pavyzdžiui, skirtinga nuomonė vienu ar kitu klausimu netrukdo asmenims draugiškai dirbti kartu.
Konflikto dalyvius užvaldo neigiami jausmai.
Pagal atskirus mokslus žodis „konfliktas“ apibrėžiamas vis kitaip. Štai keli konflikto apibūdinimai:
Darbo ekonomikoje konfliktas reiškia priešingų dirbančiojo ir darbdavio interesų susidūrimą, kuris paprastai kyla dėl to, kad vienas iš jų pažeidžia darbo sutarties sąlygas.
Psichologiniu aspektu konfliktas žymi priešingų poreikių, pareigų, motyvų, kurie negali būti vienu metu realizuoti, susidūrimą, sukeliantį stiprius, nemalonius išgyvenimus, kurie gali nulemti klaidingą suvokimą ar nustelbti mąstymą.
KONFLIKTŲ PRIEŽASTYS
Bet kurioje valdymo situacijoje yra galimo konflikto šaltinių, bet konfliktai neatsiranda iš niekur, kiekvienas jų turi savo kilimo priežastis.
Pagrindinės konfliktų priežastys yra:
• riboti ištekliai,
• tarpusavio priklausomybė (darbų sąsajos),
• skirtingi tikslai, pažiūrų ir vertybių skirtumai,
•...
Šį darbą sudaro 3048 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!