Žmonės bendrauja ir keičiasi informacija nuo senų senovės iki šių laikų. Būtų sunku įsivaizduoti pasaulį, kuriame nėra žmonių tarpusavio bendravimo, nuomonių ir patirties dalijimosi. „Kiek žmonių – tiek nuomonių“ šis posakis puikiai iliustruoja faktą, kad visi žmonės yra skirtingi, skiriasi jų mąstymas, nuomonė apie vieną ar kitą reiškinį, asmeninės savybės, supratimas kas yra gerai, o kas blogai. Visi šie skirtumai turi didelę reikšmę bendravimo procesui. Kartais bendravimas nėra sklandus, suprantamas ar humaniškas. Visad atsiranda individų ar įvairių grupių, kurie yra kažkuo nepatenkinti, kuom nors pasipiktinę arba tiesiog nesupranta kitų nuomonės, veiksmų ar poelgių. Tada neišvengiamai kyla konfliktas.
Konfliktas tai yra dviejų ar daugiau nuomonių susikirtimas dėl kokio nors klausimo. Konfliktas gali iškilti tarp draugų ir priešų, vyro ir žmonos, dėstytojo ir studento. Taip pat konfliktuoti gali įmonės darbuotojai, darbuotojai ir įmonės vadovybė, kelios įmonės tarpusavyje. Kalbant apie bet kokią organizaciją konfliktų tema yra labai svarbi, nes konfliktiška situacija gali sugadinti darbuotojų tarpusavio santykius, gali sukelti nemalonumų su darbdaviu, taip pat konfliktas gali tapti nesėkmingos įmonės veiklos priežastimi.
Taigi šio referato tikslas - panagrinėti kas yra konfliktas, išsiaiškinti kokios jo rūšys ir kokie sprendimo būdai.
1. Išsiaiškinti, kas yra konfliktas.
2. Išvardinti konflikto rūšis.
3. Palyginti, kokius konfliktų sprendimo būdus siūlo kelių knygų autoriai.
4. Aprašyti konfliktus pasirinktoje įmonėje.
5. Palyginti teoriją apie konfliktus su realia situacija pasirinktoje įmonėje.
6. Pateikti savo, kaip vadovės, elgesio pavyzdį konfliktinėje situacijoje.
Konflikto samprata
„Praeitis mums vertinga gerais pavyzdžiais. Geri pavyzdžiai neatsiranda be gero auklėjimo, geras auklėjimas negalimas be gerų įstatymų. Daugelį gerų įstatymų pagimdo tos pačios suirutės, kurias kartais daugelis taip neapgalvotai smerkia“
N.Makiavelis
“Geri su bičiuliu – ir tūkstančio taurelių per mažai, ginčijiesi su priešu – ir pusės žodžio per daug”
Kinų išmintis
Konfliktas – tai priešingų interesų, požiūrių susidūrimas, kai kito žmogaus ar grupės pozicija kuriuo nors klausimu yra visiškai atmetama ir laikoma kliūtimi tolesnei veiklai. [1,148psl.] Šis konflikto apibrėžimas pateikiamas E. Bagdono ir L. Rapalienės...
Šį darbą sudaro 4095 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!