Sąvoka “konfliktas” gerai pažįstama visiems. Kasdieniniame gyvenime labai dažnai atsiduriame konfliktinėse situacijose, tai natūralu ir neišvengiama. Vidinis pasaulis, šeima, darbas – visur susiduriame su konfliktais. Gyvenimas be jų, kaip amžinai geras oras be pūgų, škvalo, vėjo yra gražu, bet nuobodu. Net, iš pirmo žvilgsnio, laimingi ir gerai sutariantys žmonės konfliktuoja, ginčijasi. Visuomenėje vyrauja įsitikinimas, kad konfliktas – tai būtinai kažkas blogo. Tačiau iš tiesų konfliktai gali būti ir nenaudingi ir naudingi. Čia tiktų palyginimas su bakterijomis, kurios gali būti ir žalingos, sukeliančios ligas, ir naudingos, padedančios virškinti arba naikinančios pramonės atliekas. Konfliktas pats savaime ar konfliktas dėl ko nors nėra neigiama patirtis – jis gali būti ir pamokantis ir nepatogus. Svarbiausia, kaip ketiname reaguoti į konfliktą, nes būtent ta reakcija leidžia nustatyti , ar jo rezultatai bus teigiami ar neigiami. Daugelio supratimu, konfliktas – tai norų, nuomonių, tikslų nesutapimas. Taip, dalis tiesos, tokiame suvokime yra, tačiau tai tik ledkalnio viršūnė. Egzistuoja netgi atskiras mokslas apie krizes, konfliktus, ginčus, bei jų racionalaus reguliavimo būdus – konfliktologija.
Plačiąja prasme konfliktas – tai prieštaravimų paūmėjimo kraštutinis atvejis. Konfliktu laikytina bendravimo sferos sandūra, kilusi dėl žmonių prieštaringų tikslų, elgesio, nuostatų pakeliui į savo tikslus. Konflikto kilimą lemia objektyvūs ir subjektyvūs faktai. Jis priklauso nuo išorės (aplinkos) konteksto, kuriame tarpsta ir vystosi. Konteksto dalis – socialinė psichologinė terpė (aplinka), o ne vien artimiausioji asmenybės aplinka. Konfliktai dažniausiai asocijuojasi su agresija, pykčiu, ginčais. Todėl vyrauja nuomonė, kad konfliktai yra nepageidaujami, jų reikia vengti. Tačiau tai pasenęs požiūris. Gyvenimas be konfliktų neįmanomas. Jų vengti, kovoti su jais nereikia. Konflikto misija – atkurti, normalizuoti, o, idealiausiu atveju – pagerinti situaciją ar pašlijusius santykius. Konfliktą būtina valdyti, spręsti konfliktines situacijas. Konfliktą reikia vertinti, kaip atsiradusią galimybę ar kilusią problemą. Taigi, šio darbo tikslas – apžvelgti konfliktų esmę, jų tipologiją ir, svarbiausia, pateikti galimus konfliktų sprendimo variantus.
• priešingų požiūrių, interesų, elgesio...
Šį darbą sudaro 3976 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!