Referatai

Ž.Ž Ruso: žmonių nelygybės kilmė ir visuomenės sutartis

9.0   (3 atsiliepimai)
Ž.Ž Ruso: žmonių nelygybės kilmė ir visuomenės sutartis 1 puslapis
Ž.Ž Ruso: žmonių nelygybės kilmė ir visuomenės sutartis 2 puslapis
Ž.Ž Ruso: žmonių nelygybės kilmė ir visuomenės sutartis 3 puslapis
Ž.Ž Ruso: žmonių nelygybės kilmė ir visuomenės sutartis 4 puslapis
Ž.Ž Ruso: žmonių nelygybės kilmė ir visuomenės sutartis 5 puslapis
Ž.Ž Ruso: žmonių nelygybės kilmė ir visuomenės sutartis 6 puslapis
Ž.Ž Ruso: žmonių nelygybės kilmė ir visuomenės sutartis 7 puslapis
Ž.Ž Ruso: žmonių nelygybės kilmė ir visuomenės sutartis 8 puslapis
Ž.Ž Ruso: žmonių nelygybės kilmė ir visuomenės sutartis 9 puslapis
Ž.Ž Ruso: žmonių nelygybės kilmė ir visuomenės sutartis 10 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

XVIII a. Europoje vadinamas šviečiamuoju amžiumi, arba švietimo epocha. Plečiantis demokratinėms idėjoms, bažnyčios mokymas neteko visuotinio poveikio, nes pasireiškus pirmiesiems materializmo ir realizmo pasaulėžiūros pamatams, prasidėjo kova prieš bažnyčios reakciją. Buržuazinės permainos prasidėjo Anglijoje, todėl ši visuomeninė santvarka ir kultūra tapo pavyzdžiu kitoms to meto Europos šalims. Jaunieji Prancūzijos švietėjai žavėjosi laisva Anglijos visuomenės mintimi, J. Locke, I. Newton idėjomis. Kovingai vykusį Prancūzijoje švietimo sąjūdį apvainikavo didžioji Prancūzijos revoliucija (1789 – 1794). Nors pirmosios švietimo idėjos pradėjo plisti Anglijoje, tačiau pirmieji Prancūzijos filosofai suformavo svarbiausias to meto dvasines nuostatas. Vieni iš pirmųjų buvo Volteras (1694 – 1778) ir Ž.Ž. Ruso (1712 – 1780), kurie skiepijo mokslo žinias, nes jų akimis visuomenė buvo tamsuoliška, neišprususi, nesugebanti atsikratyti viduramžių dogmų ir fanatizmo. Švietėjai suformulavo „sveiko proto” koncepciją, pagal kurią visko matas yra protas, visa, kas egzistuoja, esą pri­valo atsilaikyti prieš proto teismą. Racionalizmas stipriai veikė Šviečiamosios epochos filosofus. Pirmasis, kuris sukilo prieš šį proto kultą, buvo Ž. Ž. Ruso. Jei Volteras buvo kovos su tamsuoliškumu ir fanatizmu simbolis, kuriam būdinga mintis apie išmintingą ir išsimokslinusį monarchą, tai Ž. Ž. Ruso skelbė savo idėjas apie visų žmonių prigimtinę lygybę. Jo vaizduojamas žmogus prieštaravo galiojančioms nuostatoms, užimamai padėčiai, nulėmusiai žmogaus kilmę. Toks žmogus buvo to meto švietėjų idealas, švietėjai patys teigė, kad minties laisvė yra prigimtinė žmogaus teisė, ir smerkė visu socialinius apribojimus. Šios Ruso idėjos darė lemiamą postūmį Prancūzijos revoliucijai. Ž. Ž. Ruso teigė, kad norint gyventi žmogiškiau, reikia įsigilinti į savo prigimtį ir pabandyti persiorientuoti taip, kad gyvenimo kriterijumi taptų ne protas, o širdis, žmogaus dvasingumas. Todėl jei žmonių santykiuose bus daugiau jausmo — bus juose ir daugiau žmogiškumo. Suaugusius sunku perauklėti, užtat taip svarbu teisingai auklėti jaunimą. Žmogus yra kūno ir dvasios vienovė, todėl deramai ugdyti reikia ir vieną, ir kitą. Auklėjimas turi būti lankstus ir išryškinti individualius auklėjamojo gabumus. Labai...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2092 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Turinys
 • ĮŽANGA3
 • I. ŽANAS ŽAKAS RUSO..4
 • II. SAMPROTAVIMAI APIE ŽMOGAUS NELYGYBĖS KILMĘ.6
 • III. VISUOMENĖS SUTARTIS8
 • IŠVADOS10

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
10 psl., (2092 ž.)
Darbo duomenys
 • Naujųjų amžių filosofijos referatas
 • 10 psl., (2092 ž.)
 • Word failas 79 KB
 • Lygis: Universitetinis
 • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt