Referatai

Descartes ir dabartis

9.0   (2 atsiliepimai)
Descartes ir dabartis 1 puslapis
Descartes ir dabartis 2 puslapis
Descartes ir dabartis 3 puslapis
Descartes ir dabartis 4 puslapis
Descartes ir dabartis 5 puslapis
Descartes ir dabartis 6 puslapis
Descartes ir dabartis 7 puslapis
Descartes ir dabartis 8 puslapis
Descartes ir dabartis 9 puslapis
Descartes ir dabartis 10 puslapis
Descartes ir dabartis 11 puslapis
Descartes ir dabartis 12 puslapis
Descartes ir dabartis 13 puslapis
Descartes ir dabartis 14 puslapis
Descartes ir dabartis 15 puslapis
Descartes ir dabartis 16 puslapis
Descartes ir dabartis 17 puslapis
Descartes ir dabartis 18 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Decartes ir dabartis
Išvados
Nudota literatūra
Prancūzų filosofas Renė Dekartas (1596 03 31 — 1650 02 11) buvo vienas žymiausių ir įtakingiausių mąstytojų žmonijos istorijoje. Ne veltui jis vadinamas šiuolaikinės filosofijos tėvu. Mokslinės revoliucijos pradžioje Dekartas parašė reikšmingiausius filosofijos ir matematikos traktatus. Visi prisi­mename Dekartą iš matematikos pamokų mokykloje: tai jam turime būti dėkingi už dekartiškąją koordinačių sistemą. Filosofijoje jis bandė pagrįsti naują mechaninę fiziką (ja rėmėsi Koperniko sistema), kuri visus už žmogaus esančius daiktus, sakykime, Žemės traukos jėgą, magnetizmą ir dviejų kūnų tarpusavio traukos jėgą, aiškino kūnų formomis, dydžiu ir judėjimu. Dekartas gyveno tuo laiku, kai buvo abejojama tradicinėmis idėjomis, todėl bandė sukurti metodą, kuriuo būtų galima rasti tiesą.
Jo (Turene); jėzuitai jį supažindino su Aristotelio filosofija. Baigęs teisės studijas Paryžiuje ir grįžęs iš karo, kuriame dalyvavo kaip karininkas, jis leidosi į keliones po Europą. Sulaukęs trisdešimties ir paveiktas olandų mokslininko Bekmano, ėmė tyrinėti matematikos bei mechanikos problemas. Didesnę gyvenimo dalį praleido Olandijoje. 1633 metais, sužinojęs, kad Galilėjų už kopernikiškojo pasaulio sistemos modelio gynimą nuteisė inkvizicija, Dekartas nedelsdamas sustabdė tokias pat pažiūras skelbiančio savo veikalo „Pono Dekarto pasaulis, arba traktatas apie šviesą bei kitus juslių pasaulio svarbiausius objektus" spausdinimą. 1649 m. Švedijos karalienė Kristina jį įkalbėjo palikti Olandiją ir persikelti į Stokholmą, bet čia jis po kelių mėnesių susirgo plaučių uždegimu ir mirė. Dekartas nusprendė, kad jis tikės tik tuo, kas yra akivaizdu ir nekelia abejonių. Kad patikrintų, kurios jo ankstesnės pažiūros atitinka šiuos reikalavimus, filosofas kėlė sau skeptiškas hipotezes. Antai jis klausdavo save, ar gali būti tikras, kad nesapnuoja. Nuolat viskuo abejodamas, jis aptinka save patį kaip mąstantį daiktą, kuris tuo metu, kai abejoja, yra vienintelis nekeliantis abejonių dalykas. „Cogito, ergo sum" - mąstau, vadinasi, esu.
Tačiau kas slypi tarp Descartes ir dabarties, koks yra šiandiena ryšys tarp visos filosofijo jo ir kūrbos. Bandysiu paaišinti šiame savo esė.
PASAULIS MATERIALYBĖS IR IDEALYBĖS SĄVEIKA
Dažnai galvojama:...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 5329 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
RTF failas (.rtf)
Apimtis
18 psl., (5329 ž.)
Darbo duomenys
  • Naujųjų amžių filosofijos referatas
  • 18 psl., (5329 ž.)
  • RTF failas 73 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt