Analizės

N. Makiavelis "Valdovas"

10   (1 atsiliepimai)
N. Makiavelis "Valdovas" 1 puslapis
N. Makiavelis "Valdovas" 2 puslapis
N. Makiavelis "Valdovas" 3 puslapis
N. Makiavelis "Valdovas" 4 puslapis
N. Makiavelis "Valdovas" 5 puslapis
N. Makiavelis "Valdovas" 6 puslapis
N. Makiavelis "Valdovas" 7 puslapis
N. Makiavelis "Valdovas" 8 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Vadovaujantis literatūros šaltiniais, Valdovas prilyginimas ne tiek abstrakčiai politinei teorijai, bet konkrečiam politiniam aktui. Valdove pasirodantys personažai gali būti suskirstyti į 2 grupes: netolimos praeities istoriniai herojai bei antikos laikų herojai. Traktato rutuliojimosi metu (1500 m. p. m. e.)šias dvi kategorijas, jų veiklos erdves, skyrė mažiausiai 1 tūkstantmetis. Makiavelis savo bendruose apmąstymuose apie valdovą nepaprastai veiksmingai sugretino šių grupių atstovus, mintyje turėdamas svarbų akstiną: jo sukurtiems valdymo principams dėsningai paklūsta ne tik dabarties, bet ir praeities valdymo modeliai. Iš vienos pusės tai parodo postulatų – Makiavelio tezių ilgaamžiškumą, universalumą, antra vertus, negalima nesistebėti autoriaus išmintimi, diagnozuojant jas iš istorinio konteksto peripetijų. Iš ko gi kildinama Valdovo genezė? Pats veikalas yra atsakymas į šį klausimą. Preambulėje Makiavelis kreipiasi į Lorencą Medičį (Florencijos valdovą), pristatydamas šiam Valdovą. Traktato finalinė mintis yra raginimas suvienyti Italiją ir išvaduoti ją nuo barbarų. Todėl nesunkiai galime atsekti autoriaus užmačias. Makiavelio tikslas – suvienyta Italija. Asmuo, kurį jis mato tinkamu tokiai misijai yra Lorencas Medičis. Įrankis, kurį jis nori įteikti italų tautos mesijui – jo politinis traktatas. Makiavelis nori sustabdyti Italijos nuopuolį ir mano jog tai tegalinti padaryti vienas žmogus – galingas valdovas, kurio bruožus jis ir perteikiantis. Pirmoji traktato dalis “kaip užvaldyti įvairias kunigaikštystes, miestus” yra tiesiogiai taikytina sričių suvienijimui.
Apžvelgę kūrinio priežastines šaknis, galime pradėti jo turinio analizę.
Aplamai tariant, Makiavelis kiekviename skyriuje kalba daug maž apie tas pačias, jo manymu esmines valdovo vertybes, tačiau jas skirtingai pateikia atskirose situacijose ir taip sukuria direktyvų įvairovę, kurią ne taip jau lengva aprėpti, jau nekalbant apie naudojimąsi jomis. Todėl Makiavelio veikalas iš dalies yra nerealus, nes kurdamas Valdovo idealą jis naudojasi daugelio herojų biografijomis, o tai yra ne kas kita kaip tobulos vizijos konstravimas.
Traktatas susideda iš trijų dalių: apie valdų prisijungimo taktiką, kaip tampama valdovu bei apie valdovo deramų savybių ugdymą. Bet pirmojoje dalyje valdovo funkcijos taipogi aptariamos, t....

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2728 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
8 psl., (2728 ž.)
Darbo duomenys
  • Naujųjų amžių filosofijos analizė
  • 8 psl., (2728 ž.)
  • Word failas 59 KB
  • Lygis: Mokyklinis
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią analizę

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt