……………….. ……………….
2006 m ..………………..d. 2006 m ...……………….d.
Įvadas
I. Kantas – vienas iš tų didžiųjų filosofų, kurio domėjimosi nereikėtų specialiai grįsti; greičiau reikėtų grįsti nesidomėjimą juo. Todėl jei kartais I. Kantas mums atrodo pasenęs, per sunkus ir nevertas pastangų jį suprasti, tai dėl to galime būti kaltas tik mūsų intelektualinis išglebimas, kuris atsiranda tada, kai, žvelgdami į praeitį, nejučiomis remiamės keliomis abejotinomis prielaidomis.
Referate trumpai apžvelgsiu I. Kanto gyvenimą, jo kilmę, stengsiuosi paminėti svarbiausias jo gyvenimo datas ir įvykius. Kiek gilus jo kultūrinis supratimas ir kiek turtinga yra jo pasaulėžiūra galima suprasti iš jį suptos kultūrinės aplinkumos ir atmosferos. Šis filosofas stengėsi dėl Lietuvos, ypatingas jo bendravimas su lietuviais jį parodo lyg jis būtų buvęs lietuvis nuo pat giliausių šaknų. Žinodami aplinką, kurioje gyveno I. Kantas dar geriau galėsime pažinti, suprasti jį ir jo filosofiją. Perskaitę apie moralinių filosofo principų artumą lietuvio pasaulėjautai, manau, bus žengtas dar vienas žingsnelis link Kanto filosofijos supratimo, nes rašoma kaip jis aiškino, kritikavo, interpretavo, ką galvojo, kad ir, pavyzdžiui, apie revoliuciją, apie savo epochos tragizmą.
1. I. Kanto kilmė (trumpa biografija)
Imanuelis Kantas (Kant), modernistinės filosofijos pradininkas, gimė 1724 metų balandžio 22 dieną pakinktinio šeimoje, Karaliaučiaus Knypavos priemiestyje. Imanuelis buvo ketvirtas vaikas šeimoje. Jo senoliai į Karaliaučių atsikėlė iš dabartinio mūsų Šilutės rajono Kantvainės kaimo. Filosofo protėviai dirbo Šilutėje ir Rusnėje. Prosenelis Richardas, matyt, nemokėjęs vokiškai, nes bylinėdamasis su žmonos giminaičiais dėl turto, naudojosi vertėjo paslaugomis.
Iki 1740 metų I. Kantas mokėsi Zakaimio rajono Frydricho kolegijoje, po to studijavo Karaliaučiaus universitete. Baigęs universitetą, gavo namų mokytojo vietą iš pradžių Jučiuose, vėliau persikėlė į Rautenburkį. Taip mokytojo duoną mąstytojas valgė nuo 1746 iki 1754 metų. Apgynęs disertaciją “Pagrindiniai metafizinės būties principai”, I. Kantas pradėjo dirbti Karaliaučiaus universitete: nuo 1755 iki 1770 metų – docentas, o nuo 1770 iki 1796 metų - profesorius. Porą karų jis buvo renkamas šio universiteto rektoriumi. Per...
Šį darbą sudaro 5081 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!