Rašiniai

Grožis, moralė ir estetika pagal J.F. Šilerį

9.0   (2 atsiliepimai)
Grožis, moralė ir estetika pagal J.F. Šilerį 1 puslapis
Grožis, moralė ir estetika pagal J.F. Šilerį 2 puslapis
Grožis, moralė ir estetika pagal J.F. Šilerį 3 puslapis
Grožis, moralė ir estetika pagal J.F. Šilerį 4 puslapis
Grožis, moralė ir estetika pagal J.F. Šilerį 5 puslapis
Grožis, moralė ir estetika pagal J.F. Šilerį 6 puslapis
Grožis, moralė ir estetika pagal J.F. Šilerį 7 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

 Johanas Fridrichas Šileris ( 1759 – 1805 ) vokiečių poetas ir estetikas. Jo pažiūrų formavimuisi poveikį darė Ruso, Lesingo idėjos. Jo dramaturgija ir filosofine lyrika persisunkusios humanizmu, neapykanta smurtui. Ieškodamas abstraktaus estetinio idealo, kai kuriuose kūriniuose atitrūksta nuo tikrovės. Tik idealizmo ir realizmo sintezė gali vesti į tobulumą. Laiške Gėtei Šileris apie save sako, jog amžinai svyruoja tarp logikos ir intuicijos, tarp dėsnio ir jausmo, tarp technikos ir genelumo. Kur norėjęs filosofuoti, jį nustelbe poetas, o kur nerėjęs būti filosofu – poetas. Žodžiu , Šilerio kelias buvo sintezės, priešingumų sutaikinimo kelias.
Nepasakytume, kad Šileriui pavyksta atsakyti į šiuos klausimus įtikinamai.
Šileris meną suvokia kaip komunikacinį protą, kuris realizuosis „estetikos valstybėje”.
Jis tiki meno auklėjamąja galia, laisvę didinančiu poveikiu, hormonizuojančiu asmenybę. Per asmens laisvę jis regi kelią į laisvą moralinę valstybę , stabdančią skilimą.
Panagrinėkime ką Šileris laiko menu. „Laiškuose” menas aiškinamas regimybe, grožiu, forma, gera išvaizda, žaidimu. Visa tai išvedama iš vieno pagrindo, poeto ir filosofo idėe fixe , t.y. laisvės. Tai pagrindinis svertas Šilerio kuryboje. Ja pagrindžiama ir dorovė, ir politika, ir menas, ir pati žmogaus prigimtis.
Pirmiausia – tai nepriklausomybė nuo bet kokių įtakų ar tikslų. Antra – savarankiškumas. Abiem atvejais svarbiausia jos pasireiškimas žmogui: laisvės jutimas , patyrimas , galėjimas ja naudotis. Žmogus pats spręsdamas už save įgyja orumą , prakilnumą. Šileriui tikras menininkas yra genijus , nepriklausomas nuo gamtinio būtinumo , nuo proto duodamų teisybių. Menas ir grožis yra laisvės pasireiškimas ir laisvės plėtojimo laidas.
Menas vietoj religijos turi suaktyvėti kaip vienijanti galia , nes menas suprantamas kaip žmonių tarpusavio santykius veikianti „įtarpinimo forma“.
Atsakymas: menas yra priemonė skiepyti žmonių giminei tikrą politinę laisvę. Šis ugdymo procesas nukreiptas ne į individą , o į kolektyvinės liaudies gyvenimo sąlygas.
Menas privalo palikti tikrovę, pakilti virš poreikio, nes menas yra laisvės sūnus ir pageidauja , kad dėsnius jam diktuotų dvasių būtinybė. Nauda yra mūsų laiko...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 3551 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
7 psl., (3551 ž.)
Darbo duomenys
  • Naujųjų amžių filosofijos rašinys
  • 7 psl., (3551 ž.)
  • Word failas 73 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį rašinį
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt