Referatai

Kanto moralės filosofija ir kriticizmas

9.4   (2 atsiliepimai)
Kanto moralės filosofija ir kriticizmas 1 puslapis
Kanto moralės filosofija ir kriticizmas 2 puslapis
Kanto moralės filosofija ir kriticizmas 3 puslapis
Kanto moralės filosofija ir kriticizmas 4 puslapis
Kanto moralės filosofija ir kriticizmas 5 puslapis
Kanto moralės filosofija ir kriticizmas 6 puslapis
Kanto moralės filosofija ir kriticizmas 7 puslapis
Kanto moralės filosofija ir kriticizmas 8 puslapis
Kanto moralės filosofija ir kriticizmas 9 puslapis
Kanto moralės filosofija ir kriticizmas 10 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Senoji graikų filosofija buvo skirstoma į tris mokslus: fiziką, etiką ir logiką .Šis skirstymas visiškai atitinka daiktų prigimtį, ir nėra reikalo jį kaip nors taisyti, nebent tik nurodyti jo pagrindą, kad galėtume būti tikri, jog jis užbaigtas, ir iš dalies dėl to, kad galėtume teisingai nustatyti būtinus poskyrius.
Kiekvienas pažinimas protu yra arba materialus, kai nagrinėjamas koks nors objektas, arba formalus, kai tiriamos vien intelekto ar proto formos ir apskritai bendros mąstymo taisyklės, neatsižvelgiant į objektų skirtingumus .Formalioji filosofija yra vadinama logika, o materialioji, kuri tiria tam tikrus daiktus ir dėsnius, kuriems jie paklūsta, vėl yra dvejopa, nes tie dėsniai yra arba gamtos, arba laisvės dėsniai. Mokslas apie pirmuosius vadinamas fizika, o apie antruosius – etika; pirmasis dar vadinamas gamtos, o pastarasis – dorovės teorija.
Logika negali turėti jokios empirinės dalies, t.y. tokios dalies, kurioje bendri ir būtini mąstymo dėsniai remtųsi iš patyrimo gautais pagrindais, nes priešingu atveju ji nebūtų logika, t.y. intelekto arba proto kanonas, kuris galioja ir turi būti demonstruojamas kiekvienoje mąstymo operacijoje .O ir natūralioji, ir dorovės filosofija empirinę savo dalį, nes pirmoji turi nustatyti dėsnius gamtai kaip patyrimo objektui, o antroji- - žmogaus valiai, jei tik ją veikia gamta; be to pirmieji dėsniai nustatomi kaip dėsniai, pagal kuriuos viskas turi vykti, tačiau, vis dėl to atsižvelgiant ir į tas sąlygas, kuriomis dažnai neįvyksta tai, kas privalėtų įvykti.
Bet kurią filosofiją, jei tik ji remiasi patyrimu, galima vadinti empirine, o tą, kuri savo teorijas dėsto remdamasi vien tik aprioriniais principais, - grynąja filosofija. Pastaroji , jei ji vien formali, vadinama logika; o jei ji tiria tik tam tikrus intelekto objektus – metafizika.
Taip atsiranda dvejopos metafizikos idėja: gamtos metafizikos ir dorovės metafizikos. Vadinasi, fizika turės savo empirinę ir racionaliąją dalį: taip pat ir etika, nors čia empirinę dalį atskirai galima vadinti praktine antropologiją, o racionaliąją – tiesiog morale.
Visi verslai, amatai ir...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 5383 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Turinys
  • Įvadas
  • 1.kanto kriticizmo sampratą
  • 2. Pažinimo medžiaga ir pažinimo forma kriticizmo teorijoje.
  • 3. Pagrindiniai i. Kanto etikos teorija
  • išvados
  • LITERATŪRA

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
10 psl., (5383 ž.)
Darbo duomenys
  • Naujųjų amžių filosofijos referatas
  • 10 psl., (5383 ž.)
  • Word failas 116 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt