Referatai

Pareiga ir gera valia I. Kanto filosofijoje

9.6   (2 atsiliepimai)
Pareiga ir gera valia I. Kanto filosofijoje 1 puslapis
Pareiga ir gera valia I. Kanto filosofijoje 2 puslapis
Pareiga ir gera valia I. Kanto filosofijoje 3 puslapis
Pareiga ir gera valia I. Kanto filosofijoje 4 puslapis
Pareiga ir gera valia I. Kanto filosofijoje 5 puslapis
Pareiga ir gera valia I. Kanto filosofijoje 6 puslapis
Pareiga ir gera valia I. Kanto filosofijoje 7 puslapis
Pareiga ir gera valia I. Kanto filosofijoje 8 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

2006/2007 m. m.
Įvadas
Imanuelis Kantas, gyvenęs 1724 – 1804 m., Karaliaučiuje, buvo vienas iš iškiliausių mąstytojų per visą Vokietijos istoriją. Pagrindines savo filosofinės sistemos idėjas išdėstė knygose „Grynojo proto kritika“ (1781 m.), „Praktinio proto kritika“ (1788 m.) ir „Sprendimo galios kritika“ (1790 m.). I. Kantas buvo universitetinis filosofas, perėjęs visas universitetinės karjeros pakopas. Šią savo karjerą nuo pradžių iki galo pasiekė Karaliaučiaus universitete.
Pažiūros, kurias vadiname kantizmu susiformavo gana vėlai, kai I. Kantas buvo jau ne jaunas. Pats savo filosofinių pažiūrų raidą jis dalijo į du laikotarpius: ikikritinį ir kritinį. Tik antrojo laikotarpio veikalai užtikrino jam tą vietą, kokią jis užima filosofijos istorijoje, nes tik juose išdėstyta originali filosofinė koncepcija. Manoma, kad ši kritinės filosofijos mintis I. Kantui kilo 1772m., kuri vystėsi ilgą laiko tarpą. Tik 1781m. jis išleido pirmąjį veikalą – Grynojo proto kritiką. Remdamasis šiuo veikalu jis greitai vieną po kito parašė kitus veikalus, kurie visi kartu sudaro kriticizmo sistemą. Pradžioje „Kritika" buvo sumanyta kaip parengiamasis darbas metafizikai. Tačiau faktiškai ji tapo naujosios filosofijos branduoliu ir tikslu, o metafizika tos kritikos pamatu buvo sukurta tik iš dalies ir neprilygo kritikai.
Geros valios sąvoka suvokiama skirtingai, tačiau dori veiksmai, kaip ir gera valia, visuomet yra vertinama pozityviai, tiesiog skiriasi laikmečiai, o gėrio suvokimas išlieka.
Kaip geros valios teoriją išdėstė I. Kantas?
Kaip suvokiama pareiga šiandieniame pasaulyje ir kaip ją suvokė garsusis filosofas, ar yra sąsaja tarp šiuolaikinio mąstymo ir kantizmo sąvokų?
Dėstymas
Metafizika nėra ir negali būti mokslas. Ji nepadeda pozityviais pamokymais ir nesukuria naujų žinių. Ji gali remtis tik protingu tikėjimu. Tikėjimas žmogui yra būtinas, o žmogus yra veikli ir dorovinė esybė. Kaip dorovinė esybė, jis turi išeiti iš už mokslo sferos. Metafizika reikalinga tam, kad rastųsi erdvė dorovinėms idėjoms ir kad praktiniai principai taptų visuotiniai1. Savo problemas ji kelia ir sprendžia praktinėje plotmėje. Nors ji negalima kaip mokslas, tačiau galima kaip tikėjimas. Žmogaus gyvenimas...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1402 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Turinys
  • 1. Įvadas3
  • 2. Dėstymas.4 – 6
  • 3. Išvados..7
  • 4. Naudota literatūra8

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
8 psl., (1402 ž.)
Darbo duomenys
  • Naujųjų amžių filosofijos referatas
  • 8 psl., (1402 ž.)
  • Word failas 60 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt