Thomas Hobbes – vienas žymiausių anglų filosofų, materialistas. Jis teigė, jog valstybė yra laisvo žmonių susitarimo rezultatas, kuris palaiko visuotinę taiką ir saugumą. Bažnyčia turi būti pavaldi valstybei. Valstybės tikslas – individo saugumas. Kadangi prigimtiniai įstatymai – teisingumas, nešališkumas, kuklumas, atlaidumas – ir apskritai darymas kitiems to, ko norėtume, kad ir mums būtų daroma – patys savaime, be kokios nors jėgos, priverčiančios jų laikytis, baimės, prieštarauja mūsų įgimtiems jausmams, kurie lenkia mus į šališkumą, išdidumą, kerštingumą ir panašius dalykus.
Šiame darbe siekiu apibendrinti valstybės ir valdžios kilmės sampratą, norėdama plačiau susipažinti su valstybės apibrėžimu ir atsiradimo priežastimis, bei valdžios (suvereno) kilme ir pobūdžiu.
Nedidelio skaičiaus žmonių susivienijimas nesuteikia jiems reikalingo saugumo jausmo. Kyla klausimas koks turi būti tasai saugumas ir kiek gi žmonių turėtų susijungti, kad jaustųsi saugūs? Atsakymas labai paprastas ir konkretus. Saugumo jausmas, apie kurį kalbama, turi būti toks, kad žmonių susivienijimas arba susijungimas galėtų atlaikyti prišus ir jų puolimus. Jei jie yra užtikrinti, kad galės atlaikyti priešų puolimus, tuomet tame susivienijime žmonių pakanka. Tai gi, nėra konkretaus skaičiaus kiek gi turėtų susijungti žmonių, svarbiausia, kad jie jaustųsi saugūs. To pasekoje, suvokiame, kad norint apsaugoti bendruomenę jai turi kažkas vadovauti ir ginti nuo svetimšalių įsiveržimo.
Vienintelis būdas sukurti tokią bendrą valdžią, kuri galėtų apginti žmones nuo svetimšalių įsiveržimo ir vienas kitam daromų skriaudų – tai perduoti visą jų valdžią ir galią vienam žmogui ar susirinkimui, kuris galėtų balsų dauguma visų jų valias paversti viena valia, o tai yra tas pats, kaip ir paskirti vieną žmogų ar žmonių susirinkimą atstovauti jiems.1 Tai gi, reikalingas asmuo ar žmonių susirinkimas, kuris būtų atsakingas už visų susivienijusių veiksmus ir sugebėtų apginti tuos, kuriems atstovauja.
1. Pavaldiniai negali pakeisti valdymo formos.
2. Aukščiausioji valdžia negali būti prarasta.
3. Niekas, nepažeisdamas teisingumo, negali protestuoti prieš daugumos paskelbtą suvereno įsteigimą.
4. Suvereno veiksmų pavaldiniai negali teisėtai smerkti.
5. Kad ir ką suverenas darytų,...
Šį darbą sudaro 2594 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!