Rašiniai

Tomo Hobso politinės filosofijos pagrindai

10   (1 atsiliepimai)
Tomo Hobso politinės filosofijos pagrindai 1 puslapis
Tomo Hobso politinės filosofijos pagrindai 2 puslapis
Tomo Hobso politinės filosofijos pagrindai 3 puslapis
Tomo Hobso politinės filosofijos pagrindai 4 puslapis
Tomo Hobso politinės filosofijos pagrindai 5 puslapis
Tomo Hobso politinės filosofijos pagrindai 6 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Tomas Hobsas – XVII a. anglų filosofas, gimęs Malmsberio miestelio kaimo dvasininko šeimoje. T. Hobsas pasižymėjo gabumais, mokėjo keletą kalbų, Oksfordo universitete studijavo fiziką, logiką. Dėl savo laisvamaniško požiūrio į tikėjimą ir bažnyčią, buvo jos puolamas ir po Kromvelio į valdžią grįžus Stiuartams bei vėl sustiprėjus anglikonų bažnyčiai, T. Hobsas buvo apkaltintas erezija, priverstas įrodinėti savo lojalumą monarchijai ir bažnyčiai, uždrausti spausdinti jo veikalai apie religiją ir politiką. Šio filosofo idėjų formavimuisi didelę reikšmę turėjo F. Bekono ir Herberto Čerberio asmenybės ir jų veikalai. Vienas iš pirmųjų Hobso darbų buvo „Prigimtinės ir politinės teisės pagrindai“, vėliau kartu su R. Dekarto veikalu „Metafiziniai apmąstymai“ išėjo T.Hobso darbas „Prieštaravimai“, kuris oponavo R. Dekarto išdėstytoms idėjoms, taip pat traktatas „Apie pilietį“. Pats reikšmingiausias šio anglų filosofo veikalas yra „Leviatanas, arba Bažnytinės ir pasaulietinės valstybės medžiaga, forma, valdžia“ (1651m.). Paskutiniuose savo traktatuose T. Hobsas sušvelnino bažnyčios kritiką, išreiškė lojalumą monarchijai, pasmerkė maištus prieš valdžią, tačiau nepaisant to, jo knygos „Leviatanas“ ir „Apie pilietį“ buvo įtrauktos į draudžiamųjų sąrašą, ir po jo mirties netgi viešai sudegintos Oksfordo universiteto teologų. Anglų kultūrai T. Hobsas dar buvo svarbus kaip antikinio palikimo vertėjas.
Visa T. Hobso filosofija turi vieną svarbų bruožą: visi teiginiai, prielaidos, išvados daromos remiantis loginiais dėsniais, panašiai kaip geometrijoje, kuria T. Hobsas žavėjosi drauge su visa to meto mokslo bendruomene, kur kiekvienas teiginys įrodomas, o paskui naudojamas kitiems teiginiams įrodyti. Taigi filosofo teiginiai yra vienas iš kito išplaukiantys, kitaip tariant – dedukciniai. Jo sistemos struktūrą būtų galima apibūdinti kaip piramidinę. T. Hobsas savo filosofijoje svarbią vietą skyrė žmogaus psichologijai, nes manė, kad žmogaus jutimų pažinimas, padeda suprasti, kodėl individai yra linkę kurti valstybes, sužinoti, kas yra prigimtinė teisė, kokios yra piliečių pareigos, kokios visuomenės teisės esant bet kokiai valdymo formai ir kitus su valstybės filosofija susijusius dalykus. Filosofas teigė, kad žmonių įgimtų savybių visuma sudaro valstybės...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1321 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
6 psl., (1321 ž.)
Darbo duomenys
  • Naujųjų amžių filosofijos rašinys
  • 6 psl., (1321 ž.)
  • Word failas 44 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį rašinį

www.nemoku.lt Panašūs darbai

T. Hobso politinės valdžios teorija

T. Hobso politinės valdžios teorija Naujųjų amžių filosofija Peržiūrėti darbą

Pozityvistinės filosofijos vingiai. O. Kontas – pozityvistinės filosofijos pradininkas

Pozityvistinės filosofijos vingiai. O. Kontas – pozityvistinės filosofijos pradininkas Naujųjų amžių filosofija Peržiūrėti darbą

B. Kročės filosofijos bruožai veikale „Dvasios filosofija“

B. Kročės filosofijos bruožai veikale „Dvasios filosofija“ Naujųjų amžių filosofija Peržiūrėti darbą

F. Nyčės "antžmogio" filosofijos pagrindiniai bruožai

F. Nyčės "antžmogio" filosofijos pagrindiniai bruožai Naujųjų amžių filosofija Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt