F. Nyčė buvo nepaprastai produktyvus rašytojas. Jo gyvenimo įvykiai tiesiog negatyviai paskatino jį kūrybai. Jis buvo tiesiog nepaskatintas, o pasmerktas kūrybai. Jo etika gimė iš nusivylimo to meto žmogumi, todėl svarbiausia jo etikoje – gyvenimo prasmės paieškos ir žmogaus teismas. Iš savo pozicijų jis tarsi pabandė suvesti sąskaitas su praeitimi ir nūdiena. Tai paskatino suformuluoti pagrindines idėjas – antžmogio, valios viešpatauti, amžinojo sugrįžimo idėjas. Tai idėjos, kurios yra jo filosofinės minties pamatas.
Nyčės pagrindinis filosofavimo kelio tema yra : žemiškas žmogaus gyvenimas, kaip gamtos dalies. Žmogus - iracionali instinktu tildoma būtybė. Žmoniškąja aplinką Nyčė vadino gyvenimo srautą. Tai jo instinktai, troškimai, valia. Viskas, kas susiję su žmogaus juslėmis. Pagal Nyčę, žmogaus likimą nulemia jo subjektyvi valia. Kur žmogaus valia stipresnė, tuo daugiau šansų yra jam įsitvirtinti aplinkoje. Pagal Nyčę, visuomenėj galioja tas pats pagrindinis dėsnis, kaip ir gamtoje –„stipresniojo išlikimas“. Nyčė buvo aršus savo laikmečio kultūrinių, sosialinų papročių kritikas. Jo įsitikinimu, įprastinės moralės normos, gėrio ir blogio kategorijos yra išsigimusios, nes prieštarauja žmogaus prigimčiai. Kalba apie prigimtį Nyčė turėjo galvoje biologinius instinktus, jusliškumą, žmogiškąjį ego. Instinktyviąją žmogaus pusę Nyčė priešpastato moralės dorybes sukaustytam racionaliam protui. Tradicinės vertybės turi būti perkainotos ir pakeistos naujomis, į anti-būtį orientuotomis vertybėmis. Taip Nyčė tampa nebūties prado, tapsmo ir tapsmo „nekaltybės“ apaštalu. Taip atsiranda jo pamatinės – valios viešpatauti, amžinojo sugrįžimo ir antžmogio – idėjos. Pagal Nyčę, veidmainiškos, žmogaus prigimtį slopinančios moralės šaltinis yra krikščionybė. Todėl jo aršiausia nukreipta prieš krikščionybę. Ji iškelia silpnųjų, vergų moralę, versdama tokių dogmų laikytis ir stipriuosius. Krikščioniškoji žmogaus, kaip nuolankaus tarno, koncepcija Nyčei nepriimtina iš principo, todėl jis skelbia, kad žmogus turi klausyti savo instinktų, ne dogmų. Jis skelbė intelektualinę programą skelbė naujas vertybes, t.y. ragino atsisakyti vertybių su krikščioniškais principais. Žmogaus valios, troškimų laisvė. Nyčė ragino sukurti naują žmoniją kuri išsiveržtų iš krikščioniškosios moralės normų ir kuriai negaliotų įprastos...
Šį darbą sudaro 3491 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!