Analizės

Renesanso epochos kultūros bruožai

10   (1 atsiliepimai)
Renesanso epochos kultūros bruožai 1 puslapis
Renesanso epochos kultūros bruožai 2 puslapis
Renesanso epochos kultūros bruožai 3 puslapis
Renesanso epochos kultūros bruožai 4 puslapis
Renesanso epochos kultūros bruožai 5 puslapis
Renesanso epochos kultūros bruožai 6 puslapis
Renesanso epochos kultūros bruožai 7 puslapis
Renesanso epochos kultūros bruožai 8 puslapis
Renesanso epochos kultūros bruožai 9 puslapis
Renesanso epochos kultūros bruožai 10 puslapis
Renesanso epochos kultūros bruožai 11 puslapis
Renesanso epochos kultūros bruožai 12 puslapis
Renesanso epochos kultūros bruožai 13 puslapis
Renesanso epochos kultūros bruožai 14 puslapis
Renesanso epochos kultūros bruožai 15 puslapis
Renesanso epochos kultūros bruožai 16 puslapis
Renesanso epochos kultūros bruožai 17 puslapis
Renesanso epochos kultūros bruožai 18 puslapis
Renesanso epochos kultūros bruožai 19 puslapis
Renesanso epochos kultūros bruožai 20 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Bene anksčiausiai — jau nuo VII amžiaus — Atgimimo idėjos ėmė reikštis Kinijoje. Ten atgimė dar Konfucijaus (K’ung Fu-tzu, 551?-478? pr. Kr.) vartota sąvoka žen, kuriai senovės kinų filosofas buvo pateikęs „meilės žmogui“ sampratą. Estetika, kaip savarankiškas teorinis mokslas, susiformavo Viduramžio Kinijoje IV amžiaus pradžioje. Filosofai, meno tyrinėtojai, menininkai estetikos problematikai skyrė itin daug dėmesio. Antai per visus Viduramžius Kinijoje buvo parašyta per tūkstantį estetikos traktatų. Dar iki mongolų užkariavimo (XIII a.) Kinijoje buvo ypač suklestėjusi tapyba, ypač peizažas, nuodugniai pagrįsta estetinė ir ugdomoji kaligrafijos prasmė. Estetikoje išplėtojama venžen sąvoka, reiškianti tikrą, civilizuotą žmogų, išminčių. Menininko paskirtis — išreikšti tai, kas neišreiškiama, perteikti ekstazės būseną, kurioje susiliejama su visu pasauliu ir kiekviena jo dalimi. Europos Renesanse klestėjęs individualizmas, individualybės ugdymas, kinų Atgimino kultūrai buvo svetimi dalykai.
Kiek vėlėliau, VIII amžiaus pabaigoje savotiškai ėmė atgimti ir Indijos dvasinė kultūra. Hinduizmo filosofijoje vis daugiau dėmesio imama skirti žmogui, asmenybei, jos harmoningumui. Satikva paruša — taip senovės indų filosofijoje vadintas žmogus, mokąs pasineriant į meniškumą ir dieviškumą pasiekti aiškumo bei pusiausvyros būsenas. IX amžiaus indų literatūroje, dramose imama nuodugniai gilintis į dvasios būsenas, emocinius sukrėtimus. Šitai skatino atgimti senąją rasa teoriją (tiesioginė žodžio „rasa“ reikšmė — skonis), kur šia kategorija buvo vadinamos stipriausios emocinės formos. Mokymas apie rasa tampa pagrindine filosofijos, religijos, menotyros teorinių samprotavimų atspirtimi.
į lietuvių kalbą išversti persų bei tadžikų poetų Firdousi (932/942?-1020/25?), Omaro Chajamo (Omar Chajjam, 1040/50?-1123?), Hafizo (Hafiz Shamsud-din Mahommed, 1320?-1389?), azerbaidžaniečių poeto Nizami Gandževi (Nizami, 1141-1203?), uzbekų poeto Ališero Navoji (1441-1501) humanistinės pasaulėjautos kūriniai. Itin ryški Viduriniųjų Rytų Renesanso figūra — poetas ir filosofas Navoji. Jo penkių poemų cikle „Chamsė“ kuriami teisingumo idealai, keliamos humanistinės idėjos (ypač poemoje „Leili ir Medžnūnas“), aukštinamas žmogaus protas, tvirtinama panteistinė pasaulėjauta. Rytų Renesansui priskiriamos taip pat Armėnijos, Gruzijos, Turkijos, arabų šalių, Bizantijos kultūrų tam tikros raidos fazės. Didelis Renesanso epochos žinovas Aleksejus Losevas...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 5965 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
21 psl., (5965 ž.)
Darbo duomenys
  • Naujųjų amžių filosofijos analizė
  • 21 psl., (5965 ž.)
  • Word failas 165 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią analizę
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt