Rašiniai

Pinigų atsiradimo istorija. Požiūris į pinigus Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje

10   (1 atsiliepimai)
Pinigų atsiradimo istorija. Požiūris į pinigus Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje 1 puslapis
Pinigų atsiradimo istorija. Požiūris į pinigus Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje 2 puslapis
Pinigų atsiradimo istorija. Požiūris į pinigus Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje 3 puslapis
Pinigų atsiradimo istorija. Požiūris į pinigus Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje 4 puslapis
Pinigų atsiradimo istorija. Požiūris į pinigus Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje 5 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

PINIGŲ ATSIRADIMO ISTORIJA. POŽIŪRIS Į PINIGUS LIETUVOS DIDŽIOJOJE KUNIGAIKŠTYSTĖJE.
Istorikai ir ekonomistai beveik iki pat XIX a. vidurio buvo įsitikinę, kad pinigai yra sąmoningos žmogaus valios padarinys. Vieni manė, kad pinigus sukūrė kolektyvinė žmonių valia, atseit kuri nors gentis vieną gražią dieną sugalvojusi ir pradėjusi vartoti pinigus; kiti skelbė, kad pinigai atsiradę kurio nors valdymo įsakymų.
Tačiau, racionaliai pinigų teorijai atsirasti turėjo įtakos ir pati pinigų esmė bei jų funkcijos. Racionalioms pinigų kilmės teorijoms suduoda mirtiną smūgį 1892 m. pasirodžiusi anglo v. Ridžvėjaus knyga „The origin of metallic currency and weight standards“. Ridžejus surinko labai turtingą medžiagą laukinių ir senovinių tautų pinigų kilmės klausimais. Ta medžiaga rodė, kad pinigai nėra išrasti ar sukurti sąmoningu vieno žmogaus ar ištiso kolektyvo valios aktu. Ridžėjus galutinai nustatė, kad pinigai yra ilgos, savaimingos, kultūrinės raidos padarinys. Mūsų dabartiniai pinigai yra nenutraukiamomis evoliucijos grandinėmis susieti su primityviais, dar daiktiniais seniausių tautų pinigais.
Mūsų laikai nelengva būtų ginti bet kurią racionalizmu pagrįsta pinigų kilmės teoriją, nes tenka laikyti įrodytu faktu tai, kad pinigai atsirado be sąmoningo atskiro žmogaus ar bet kurio kolektyvo valios akto. Pinigai veikiausiai bus atsiradę visai atsitiktinai, bet, atitikdami tuometines ūkio sąlygas, greit prigijo ūkiškuose žmonių santykiuose. Tokia objektyvi, su tautos ūkio raida artimai susieta pinigų kilmės teorija gali būti pavadinta empiriškai evoliucine teorija. Empiriškai evoliucinė teorija suskyla dar į kelias teorijas: 1) mainų teorija, 2) mokėjimų teorija ir 3) sakralinė teorija.
1. Mainų teorija. Neabejotina, kad pinigai galėjo atsirasti tik tuomet, kai buvo jau atsiradusi privatinė nuosavybė, nes tik tą, ką turime nuosavo, galime duoti mainais kitam. Paprastai mainai prasideda tais daiktais, kurie jau buvo pasidarę privatinės nuosavybės objektais. Labai yra galima, kad tie primityvūs mainai vyko bent kiek suprastintai, būtent plėšimo ir atsiplėšimo, priverstinio dovanojimo ir tokio pat atsiteisimo keliais. Kai mainai virsta pastovūs, žmonės stengiasi gaminti ne tik tą, kas jiems patiems reikalinga, bet...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1834 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
5 psl., (1834 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvų istorijos rašinys
  • 5 psl., (1834 ž.)
  • Word failas 54 KB
  • Lygis: Universitetinis
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį rašinį

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt