Žmonių požiūris į darbą, jų sąžiningumas, atsakomybė, darbinis aktyvumas iš esmės apsprendžia darbo rezultatus, o tuo pačiu ir gyvenimo kokybę, jos lygio kilimo spartą. O žmonių požiūrį į darbą, atsakomybę, aktyvumą nulemia jų motyvacija.
Darbo motyvacija yra iš sąmoningų ir nesąmoningų jėgų kylanti energija, kuri veikia individo ryšius su užduotimi ir sąlygoja jo elgesio darbe orientaciją ir pokyčius. [4, psl. 31] Parasčiau, motyvavimas, skatinimas, – tai konkrečių tarpusavyje susijusių aktyvinimo priemonių ir būdų visuma, naudojama darbuotojų suinteresuotumui didinti.
Lietuva jau daugiau nei dešimtmetį dirba rinkos ekonomikos sąlygomis ir viena iš personalo vadybos problemų – personalo motyvavimas – jai išties aktuali. Svarbu tai, kad kol kas darbuotojus įtakoja per ilgą laiką susiformavę darbo įgūdžiai centralizuotoje ekonomikoje, nepakankamas rinkos pažinimas. Taigi įmonės, pripažinusios šios problemos svarbumą, ją išspręsti bando derindamos Vakarų šalių patirtį su susikosčiusiomis personalo valdymo aplinkybėmis mūsų šalyje.
Pirmojoje dalyje „Personalo motyvavimas“ pateikiama informacija apie galimus personalo motyvavimo būdus: materialines atlyginimo už darbą priemones, nematerialines motyvavimo priemones bei darbo pobūdžio ir aplinkos įtaką darbuotojų motyvacijai.
Antrojoje dalyje „Personalo motyvavimas Lietuvoje“ trumpai aprašoma personalo motyvavimo situacija Lietuvoje, jo kitimas keičiantis tiek ekonominei, tiek politinei padėčiai šalyje.
Darbo pabaigoje, paskutinėje dalyje „Išvados“ pateikiama darbo santrauka, svarbesni etapai, pastebėjimai.
Ištyrus psichologines, sociologines, gamybines, ekonomines ir medicinines darbinės veiklos sąlygas, galima buvo išaiškinti darbininkų ir tarnautojų pasitenkinimą darbu. Darbo monotoniškumas, rutina, didelis darbo pasidalijimas, autonomijos trūkumas, anonimiškumas ir kiti veiksniai, kartu bendras vertybių sistemos neatitikimas veda prie nepasitenkinimo darbu ir prie identiškumo praradimo.
Nepasitenkinimas darbu sąlygoja didelę kadrų kaitą, sergamumą, neatėjimą į darbą, menką darbingumą ir pasitenkinimą darbu, asmeninius konfliktus, streikus, sabotažus ir kt. Atliktos studijos daugelyje šalių surangavo norimas dirbančiųjų darbo vietos savybes tokiu eiliškumu [8, psl 40]:
1. Įdomus darbas;
2. Derama parama ir darbo priemonės darbui vykdyti;
3. Pakankama informacija darbo vietoje;
4. Pakankamas savarankiškumas darbo vietoje;
5. Geras apmokėjimas;
6. Specialių žinių ir gabumų pripažinimas
7. Darbo vietos saugumas
8. Galimybė matyti savo darbo rezultatus.
Žmonės...
Šį darbą sudaro 6161 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!