Referatai

Mišelis Montenis. Auklėjimas

10   (1 atsiliepimai)
Mišelis Montenis. Auklėjimas 1 puslapis
Mišelis Montenis. Auklėjimas 2 puslapis
Mišelis Montenis. Auklėjimas 3 puslapis
Mišelis Montenis. Auklėjimas 4 puslapis
Mišelis Montenis. Auklėjimas 5 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

M. Montenis manė, kad žmogų reikia mokyti ir pratinti savarankiškai mąstyti. Šią mintį jis plėtojo savo esė „Apie vaikų auklėjimą" ir „Apie pedantizmą". Čia M. Montenis įrodinėjo būtinumą harmoningai ugdyti jauno žmogaus fizinius ir dvasinius sugebėjimus. Jis teigė, kad vaikų negalima mokyti vergiško paklusnumo, juos mušti ir terorizuoti. Baimė išugdo žiaurumą, nepasitikėjimą savo jėgomis, traumuoja jautrią vaiko sielą. Labai griežtai jis smerkė scholastų mokymo metodus. Jis pabrėžė, kad mechaniškai įkaltos mokslo žinios būna bevaisės, nes neišmokoma auklėtinio mąstyti ir savarankiškai viską vertinti.
Su didžiausiais ir pačiais svarbiausiais sunkumais žmogaus protas susiduria tada, kai imama nagrinėti vaikų auklėjimo ir mokymo problemas.
Pasirinkus klaidingą auklėjimą, beprasmiškai bus eikvojamas triūsas ir laikas stumiant mūsų vaikus prie tų dalykų, kurie jiems visai nepri­imtini. Tačiau ir šiuo nelengvu klausimu jis laikosi požiūrio, kad reikia juos lenkti prie pačių geriausių ir pačių naudingiausių daly­kų.
Vaiką iš geros šeimos supažindina su moks­lais, siekdami išugdyti iš jo ne tiek mokslinin­ką, kiek išsilavinusį žmogų, ne dėl uždarbio (nes toks tikslas laikytinas niekingu ir nevertu mūsų globos ir pagarbos, be to, orientuoja į pataikavimą ir priklausomumą nuo kito) ir ne dėl to, kad būtų laikomasi padorumo, o dėl to, kad jis jaustųsi tvirčiau, kad praturtintų ir papuoštų savo dvasią.
Norė­čiau, kad jūsų sūnaus auklėtojas iš pat pradžių, įsiklausęs į auklėjamo vaiko sielą, leistų jai pačiai nevar­žomai išsiskleisti, ragindamas mokinį išmėginti įvairių dalykų skonį ir pratindamas jį sava­rankiškai juos rinktis bei mokėti atskirti, kar­tais pats parodydamas jam kelią, o kartais paskatintų patį jo ieškoti. Nenorėčiau, kad auklėtojas vienas viską nuspręstų ir vienas kal­bėtų; norėčiau, kad jis taip pat išklausytų ir savo mokinį. Sokratas, o vėliau ir Arkesilajas pirmiausia liepdavo kalbėti mokiniams ir tik paskui imdavo kalbėti patys.
Jeigu mokytojai, kaip pas mus daroma, prusina daugelį savo mokinių, kartodami jiems vi­siems tą pačią pamoką ir reikalaudami iš jų gerai mokytis, nors jų gabumai anaiptol ne vie­nodi, tai...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1946 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
RAR archyvas (.rar)
Apimtis
5 psl., (1946 ž.)
Darbo duomenys
  • Pedagogikos referatas
  • 5 psl., (1946 ž.)
  • RAR archyvas 65 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt