Rašiniai

Auklėjimas šeimoje: šeimos funkcijos savybės ir reikšmė vaikui

10   (1 atsiliepimai)
Auklėjimas šeimoje: šeimos funkcijos savybės ir reikšmė vaikui 1 puslapis
Auklėjimas šeimoje: šeimos funkcijos savybės ir reikšmė vaikui 2 puslapis
Auklėjimas šeimoje: šeimos funkcijos savybės ir reikšmė vaikui 3 puslapis
Auklėjimas šeimoje: šeimos funkcijos savybės ir reikšmė vaikui 4 puslapis
Auklėjimas šeimoje: šeimos funkcijos savybės ir reikšmė vaikui 5 puslapis
Auklėjimas šeimoje: šeimos funkcijos savybės ir reikšmė vaikui 6 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Edukologijos mokslo sistemoje išskiriamas specialus mokslas – šeimos edukologija, kuris šeimos gyvenimą nagrinėja kaip vaikų auklėjimo veiksnį. Viena iš šeimos edukologijos nagrinėjamų sričių yra šeimos sąvoka, šeimos kitimas ir jos funkcijos. Šeima – tai pirminė visuomenės ląstelė, viena pagrindinių jos struktūros elementų. Pirminė todėl, kad joje visų pirma ugdomi vaikai, formuojamas charakteris, idealai.
Šeimos funkcijos sąvoką galima apibūdinti remiantis sociologų, psichologų, edukologų siūlomais apibrėžimais. K. Miškinis pateikia tokį šeimos funkcijos apibrėžimą: “Šeimos funkcijas suprantame kaip sutuoktinių ar kitų jos narių (vaikų, senelių) poreikių tenkinimą ir pareigų vienų kitiems (tėvų vaikams, vaikų tėvams ir kt.) atlikimą”. Panašų apibrėžimą pateikia ir Z. Bajorūnas.
komunikacinė;
emocinė;
reguliuojančioji;
seksualinė.
Vaikų gimdymas glaudžiai siejasi su emociniu poreikiu pratęsti save savo vaikuose. Gimus vaikams, praturtėja jos narių dvasiniai ryšiai, tėvai pakartoja savo vaikystę ir jaunystę vaikų vaikystėje ir jaunystėje, per savo vaikus geriau pažysta gyvenimą.
Vaikų gimdymas visuomenei yra ekonominė, o šeimai – moralinė būtinybė. Tačiau neužtenka vaikus pagimdyti. Visi tėvai nori, kad jų vaikai būtu sveiki. Vaikų ligų profilaktika – ne tik gydytojų, bet ir šeimos, visos tautos rūpestis. Vaikų ligų profilaktika pagerėtu pagerinus šeimų buitį ir pakėlus jų kultūrą.
Vaikų auginimas – tai viena svarbiausių šeimos dvasinio gyvenimo funkcijų. Ši funkcija tenkina emocinius motinystės ir tėvystės poreikius bei visuomenės reikmes – kad gimtų daugiau vaikų ir jie užaugtų geri. Todėl, tėvai turi pasistengti savo vaikus kuo labiau išmokslinti, kuo geriau doroviškai ir dvasiškai išugdyti, kad jie galėtų siekti kuo didesnių kūrybinių laimėjimų.
Patriotiškai nusiteikusi šeima noriai rūpinasi savo vaikų ugdymu, jų kultūra, nes nuo to priklauso tautos ateitis.
Šeima, kaip vaikų auklėjimas, turi savų privalumų: vaikas tėvams yra artimiausias asmuo, nuo pat gimimo jų prižiūrimas ir visapusiškai ugdomas. Didelę gyvenimo dalį jis bendrauja su savo šeimos nariais. Tokia grupinė integracija nėra įmanoma kitose auklėjimo grandyse (mokykloje, gamykloje ir pan.) Šeimoje vaikas nuolat stebi ir perima šeimos gyvenimo būdą, jos narių dorovinę ir dvasinę kultūrą,...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1369 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
6 psl., (1369 ž.)
Darbo duomenys
  • Pedagogikos rašinys
  • 6 psl., (1369 ž.)
  • Word failas 52 KB
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį rašinį
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt