Pažymėtina, kad emocijos ir jausmai, atspindintys žmogaus išgyvenimus dėl savo elgesio, būdingi ir nusikalstamos veikos atveju, tačiau jie neįtraukiami į bendruosius subjektyviosios nusikaltimo pusės požymius. Šitoks sprendimas remiasi tuo, kad esant nusikalstamam elgesiui emocijų ir jausmų vaidmuo ribojamas motyvų pavojingai veikai padaryti suformavimu.
Be to, žmogaus emocijos ir jausmai palengvina konkretaus kaltės turinio nustatymą. Antra vertus, jausmai ir emocijos nėra tik bendrasis subjektyviosios pusės požymis, nes įstatymų leidėjas, konstruodamas nusikaltimo sudėtis, gali emocinius ir jausminius veikos aspektus numatyti kaip privalomąjį konkretaus nusikaltimo požymį. Be to, emocinė žmogaus būsena tam tikrais atvejais vertinama kaip atsakomybe lengvinanti aplinkybė, pavyzdžiui, kai nusikaltimas padarytas dėl didelio susijaudinimo, grasinimo ar prievartos, kai kaltininkas nuoširdžiai gailisi padaręs nusikaltimą.
Subjektyviosios nusikaltimo pusės nustatymas yra sudėtingas, nes susiduriama su psichiniais procesais, kurie vyksta žmogaus sąmonėje. Šių procesų eigą galima išaiškinti lik esant objektyviems duomenims. Prie objektyvių duomenų priskirtinos aplinkybės, apibūdinančios veikos pobūdį (veikos padarymo priemonės, įrankiai ir būdai), veikimo pobūdį (veiksmų vienkartiškumas ar daugkarliškumas, intensyvumas, apimtis), kaltininko elgesį prieš ir po nusikaltimo padarymo (priemonių ar įrankių suradimas arba slėpimas, grasinimai), konkrečią nusikaltimo padarymo situaciją, kaltininko asmenybe. Šių aplinkybių visuma leidžia tiksliai parodyti subjektyviąją padaryto nusikaltimo pusę.
Teisingas subjektyviosios nusikaltimo pusės požymių (kaltės, motyvo ir tikslo) nustatymas turi didele reikšme kvalifikuojant nusikaltimus, atribojant panašius objektyviąja puse nusikaltimus, taip pat parenkant ir skiriant bausmės rūšį ir dydį.
Darbo tikslas – išanalizuoti kaltė sąvoka, rūšys ir reikšmę baudžiamojoje teisėje.
Darbo objektas – kaltės reikšmė baudžiamojoje teisėje.
Darbo metodai – sisteminės analizės logika, teisės aktų ir teorinės literatūros loginės analizė, lyginamasi bei istorinis metodai.
Atsižvelgiant į nusikaltimo sudėties požymių klasifikaciją, pagrindinis subjektyviosios pusės požymis yra kaltė. Antra vertus, kaltė neatskleidžia tų vidinių veiksnių, kurie skatina pavojingos veikos padarymą, bei neparodo to rezultato, kurio siekiama darant pavojingą veiką. Šiuos aspektus atskleidžia papildomi subjektyviosios pusės požymiai - nusikaltimo padarymo motyvas ir tikslas.
Visų užsienio valstybių baudžiamieji įstatymai numato, kad asmens psichinis santykis...
Šį darbą sudaro 6912 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!