Egzistencializmas - filosofijos kryptis, analizės išeities tašku laikanti žmogaus buvimą (egzistenciją) ir jo vietą bei vaidmenį pasaulyje. Egzistencialistų filosofavimo išeities taškas - kraštutinis individualizmas. Teigiama, kad tikrovė yra negrįžtamai suskilusi į dvi sritis: sąmonės ir daiktų.
Egzistencializmas - XX amžiuje atsiradusi filosofijos srovė, akcentuojanti individualumą, individo laisvę bei subjektyvumą, taip pat pasirinkimo ir atsakomybės svarbą žmogaus gyvenime. Jos pirmtakas buvo danas Soren Kierkegaard, o XX amžiuje egzistencializmo idėjas plėtojo vokiečiai Martin Heidegger, Karl Jaspers ir prancūzai Albert Camus, Jean-Paul Sartre, ir Simone de Beauvoir.
Ypatingą vietą egzistencijos filosofijos panoramoje užima Karl Jaspers. Pasak jo, egzistencija - tai ne kiekvienam esančiajam priklausantis buvimas, o atskiro žmogaus, kaip individo, egzistencija tiek, kiek jis, būdamas laisvas, realizuoja save peržengdamas įprastines savo pasaulio sąlygas.
Šio darbo tikslas aptarti ir išanalizuoti egzistencializmo idėjų skleidėją Karl Jaspers. Aprašyti egzistencializmo filosofiją.
Egzistencializmo filosofija išaugo kaip ypatinga šaka iš vadinamosios gyvenimo filosofijos, kuri susiformavo XIX amžiaus pabaigoje ir XX amžiaus pradžioje ir gana greitai įgijo daug sekėjų ne tik tarp filosofų, bet ir apskritai Vakarų Europos, ypač Vokietijos, šviesuomenėje. Gyvenimo filosofijos užuomazgų esama A. Schopenhauerio, E. von Hartmanno, F. Nietzsche’s veikaluose, jos žymiausi atstovai yra A. Bergsonas, W. Dilthey, E. Sprangeris ir kiti. Trumpai apibudinti gyvenimo filosofiją yra sunku ir dėl to, kad ši filosofija apima daug skirtingų minties srovių, ir dėl to, kad ,,gyvenimo” terminas čia vartojamas nevienoda prasme: jis suprantamas arba kaip apskritai biologinė gyvybė ir kaip specifinis žmogaus gyvenimas, ir kaip antindividualus pradas, kuris aprėpia visas gyvybės formas ir apraiškas.
Pagrindinė gyvenimo filosofijos tezė yra ta, kad filosofuoti, įsigyti pasaulėžiūrą gali tiktai žmogus kaip atskiras ir konkretus individas. Centrinė filosofijos problema yra pats žmogus ir jo gyvenimas, ne tik dėl to, kad jis į viską žiūri savo kaip žmogaus akimis, bet ir dėl to, kad tie pirminiai duomenys, nuo kurių prasideda pažinimas, yra žmogaus potyriai, t.y. viskas, ką žmogus tiesiog...
Šį darbą sudaro 3772 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!