Referatai

Vydūnas ir Rytų filosofija

10   (1 atsiliepimai)
Vydūnas ir Rytų filosofija 1 puslapis
Vydūnas ir Rytų filosofija 2 puslapis
Vydūnas ir Rytų filosofija 3 puslapis
Vydūnas ir Rytų filosofija 4 puslapis
Vydūnas ir Rytų filosofija 5 puslapis
Vydūnas ir Rytų filosofija 6 puslapis
Vydūnas ir Rytų filosofija 7 puslapis
Vydūnas ir Rytų filosofija 8 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Vydūnas ( Vilhelmas Storosta) gimė pastoriaus šeimoje1868 m. kovo 22 d., dabartinio Šilutės rajono, Jonaičių kaime. Tada šis kraštas priklausė Prūsijai. Lietuvius vokiečiai niekino, laikė menkaverčiais žmonėmis. Tai skaldė pačius lietuvius: vieni norėjo pabrėžti savo tautinę nepriklausomybę, kiti buvo linkę kalbėti vokiškai, perimti vokiečių kultūrą.
Žinoma labiausiai prie senųjų papročių, prosenelių kalbos buvo prisirišę valstiečiai. Būdamas mažas Vilhelmas stebėjo jų buitį, sunkią kova dėl savo egzistencijos. Nuo pat vaikystės jis troško būti naudingas savo kraštui. Vydūnas baiminosi dėl savo tautos likimo, didėjančios germanizacijos. Ypač jo siela užgaudavo savo praeities išsižadėjimas. Nenorėdamas savo išgyvenimus laikyti tik savyje, o juos perduoti kitiems Vilhelmas pasirenka mokytojo profesija.
1833 m. jis įstojo į Pilkalnio parengiamąją mokyklą, o 1885 m.- į Ragainės mokytojų seminariją, kurią baigęs 1888 m. paskiriamas į Kintus (Šilutės raj.). jo darbo pradžia sutapo su „Aušros“ pasirodymu. Vilhelmas Storosta įniko skaityti lietuvišką spaudą. Jis sužinojo, kad lietuvių poetų būta ne tik Mažojoje Lietuvoje, bet ir anapus Nemuno.
Kaimo mokytojo duona nepatenkino V. Storosios. Savarankiškai pasirengęs, jis 1893 m. Karaliaučiuje išlaikė vidurinės mokyklos mokytojo, o 1896 m.- mokyklos su dviem užsienio kalbomis rektoriaus egzaminus. 1892-1912 m. V. Storosta dirbo Tilžės berniukų gimnazijoje mokytoju.
Nuo pat jaunystės visas savo jėgas V. Storosta skyrė tautos dvasinės kultūros kėlimui, nes, jo nuomone, nuo vidinės žmogaus nuostatos priklauso ne tik jo, bet ir tautos likimas. Kito būdo išsaugoti lietuvių tautą, išskyrus kultūros puoselėjimą, jis nematė. Jaunuolis pasirinko slapyvardi Vydūnas.
Vydūnas buvo talentingas žmogus. Jis parašė daugiau kaip 30 dramos kurinių, ne mažiau ir filosofinių – etinių, kalbotyros ir istorijos veikalų. Mąstytojo pažiūras formavo epochos dvasia. Ankstyvuosiuose savo kūriniuose Vydūnas rutuliojo abstrakčias filosofines idėjas. Vėliau jis perėjo prie savo tautos analizės, stengėsi kuo geriau suvokti istoriją.
Vydūnas sekė pasaulinę literatūrą. retkarčiais jis išvykdavo gilinti žinių į įvairius Vakarų Europos universitetus. Ten jis susipažino su I.Kanto, G.Hėgelio, A. Šopenhauerio, V.Vunto, A.Bergsono bei kitų mąstytojų filosofinėmis...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1818 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Turinys
  • 1. Įvadas – 2
  • 2. Rytų filosofija pagrįstas gėrio kelias - 3-6
  • 3. Išvados – 7
  • 4. Naudotos literatūros sąrašas – 8

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
8 psl., (1818 ž.)
Darbo duomenys
  • Naujausiųjų amžių filosofijos referatas
  • 8 psl., (1818 ž.)
  • Word failas 65 KB
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt