Artūras Schopenhaueris - niūrus niurzgantis pesimistas, todėl gyvenimas yra kentėjimas, todėl optimizmą jis laiko ne tik „absurdiška”, bet ir „niekšiška mąstysena, žiauriu pasityčiojimu iš nenusakomų žmonijos kančių”.(1,7)1 Schopenhauerio nuomone, kančių pilną žmogaus kasdienybę padeda ištverti tik mirties baimė, o ne meilė gyvenimui. Jis pesimistiškai aiškina iracionalųjį valios principą: troškimas visada lieka nepatenkintas, todėl pasaulyje egzistuoja tik kančia, o ne tikra laimė. Žmogus yra priverstas mylėti save patį ir nekęsti savęs, geisti bei atstumti. Valia yra visiškai reali, tačiau ji nei laisva, nei turi galutinį tikslą, todėl galutinis tikslas, kurio reikia siekti gyvenime, tai stengtis išsivaduoti iš valios.
Artūras Schopenhaueris – vienas niūriausių filosofų visoje filosofijos istorijoje. Kupinas neslepiamo pykčio bei pagiežos, kartu į dorovės principus iškėlęs vieną subtiliausių – užuojautos – fenomeną. Bet jo filosofija, nepaisant jo pikto ir pagiežingo tono, yra ir blaivi gyvenimo išminties filosofija. Pati svarbiausia tokios išminties taisyklė – siekti ne malonumų, o stengtis išvengti skausmo ir kančios, kurių yra pilnas žmogaus gyvenimas. A. Schopenhauerio filosofija atstovauja etiniam racionalizmui. Ne tik valia, lemianti egoistinius žmogaus poelgius, bet ir užuojautos, teisingumo bei žmonių meilės principai nulemti jausmo, tiesiogiai duoti sąmonei. Jo etikos pagrindas realiame gyvenime, kuris nepagrąžintai rodo kiekvieno mūsų vidų, tai tarsi mūsų dvasios veidrodis. Jei jame mes ne itin gražūs, tai turbūt kaltas ne jis.
Pats Schopenhaueris laikė save Imanuelio Kanto pasekėju (pasaulis pirmiausia yra vaizdinys), tačiau jis pabrėžė valią ir jos iracionalumą tam tikru būdu, kurį Kantas būtų atmetęs. Šopenhaueriui skilimas yra susidvejinimas į objektą ir subjektą vaizdinyje. Šis vokiečių filosofas sukūrė pesimistinę egzistencijos sampratą, kuri iškėlė ne intelektą, o valią. Jo požiūriu žmogus pajėgia įžvelgti toliau, negu siekia sąvoka, ir pažinti galutinę tikrovę – „valią”. Išsivadavimą iš valios, kaip laikiną išsigelbėjimą gali suteikti menas, muzika, kuri skamba kaip „dangiškoji” muzika, o aukščiausia išsigelbėjimo galimybė – „nukreipti valią prieš save”. Čia kur kas sunkiau yra moterims,...
Šį darbą sudaro 3013 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!