Literatūros sąrašas…………………………………….15
Įvadas
Frydrichas Nyčė gyveno antrojoje XIX a. pusėje. Tuo laikotarpiu nepaprastai iškilo ir sustiprėjo Vokietijos valstybė, 1871 m. suvienyta prūsijos valdžios pastangomis. Nyčė dar buvo vaikas, kai pralaimėjo 1848 m. revoliucija. Revoliucinius idealus pakeitė kruvina ir agresyvi Bismarko politika. Vokietijos miestai pasipuošė paminklais, šlovinančiais naujuosiuis tautos laimėjimus karo ir pramonės srityse. Vokiečiai ypač didžiavosi savo universitetų kultūrine pažanga, tuo tarpu Nyčė labai kritiškai vertino šią “kultūrą”. Jo įsitikinimu, tiek daug laimėjusi Vokietija neteko svarbiausio dalyko. Šalis prarado sielą, žmones užvaldė pasitenkinimas savimi, susikūrusi materialinę gerovę Vokietija užmiršo dvasią. Kultūra smuko, atėjo dekadansas.
Svarbiausia Nyčės mintis – kad Vokietija, o kartu ir visa Europa nusigręžė nuo krikščionybės, tačiau joms stinga drąsos tai pripažinti. Be abejo, Nyčė laikė save pranašu, jautė turys misiją – pažadinti savo kartą, atverti jai akis, kad išvystų, kokioms netikroms vertybėms vergauja.
Šiame darbe, be Nyčės biografijos ir kūrybos apžvalgos, stengsiuosi paliesti keturias svarbiausias Nyčės filosofijos kategorijas: Dievo mirtį, gyvenimą, valią viešpatauti bei antžmogį. Neabejotinai visa tai susiję. Tačiau aiškumo dėlei Dievo mirtį atskyriau nuo kitos dalies, kurią ir sudaro gyvenimo kategorija, valia viešpatauti ir antžmogis, nes pastarosios dalys pasižymi didesniu filosofiniu subjektyvumu, tuo tarpu krikščionybės kritika ir Dievo mirtis yra daugiau objektyvūs.
Darbe naudojau tiek šaltinius, tiek literatūrą. Iš šaltinių išskirčiau Nyčės “Raštus” ir “Linksmąjį mokslą”. Tuo tarpu iš literatūros būtų galima paminėti P.Kuraičio veikalą Filosofijos raštų rinktinė, taip pat A.Šliogerio bei V.Kaškelio straipsnius.
I. F.Nyčės biografija ir kūryba
Nyčė gimė 1844 m. spalio 15 d. nedideliame prūsų Saksonijos bažnytkaimyje Rekene, netoli Liuceno. Būsimojo filosofo tėvas Karlas Liudvikas Nyčė (1813 – 1849) buvo liuteronų pastorius. Jis vedė septyniolikmetę Saksonijos vikaro dukrą Franciską Oler (1826 – 1897), būsimąją Frydricho motiną. Ne tik tėvas, bet ir abu Fridrycho seneliai buvo liuteronų pastoriai. 1846 m. Frydricho tėvų šeimoje gimė antras vaikas – duktė Elizabeta, o 1848 m. vasarį ir sūnus Jozefas, kuris 1850 m. sausį...
Šį darbą sudaro 3681 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!