Savo brandžiausius kūrinius – ir visų pirma patį originaliausią iš jų "Štai taip Zaratustra kalbėjo" – F. Nyčė sukūrė po staigaus lūžio, įvykusio 1881 m rugpjūčio mėn. Šiaurės Italijoje Sils Maria gyvenvietės apylinkėse, vaikštant miškingomis Silvaplanos ežero pakrantėmis.
Kaip pats F.Nyčė liudija viename laiške savo bičiuliui P. Gastui, pirmąją "Zaratustros" dalį pagautas įkvėpimo jis parašė 1882 – 1883 m. žiemą netoli Genujos per dešimt dienų. Kitas dalis, antrąją ir trečiąją, rašęs taip pat ne ilgiau, tik ketvirtąją tekę rašyti su pertrūkiais tarp 1884 m. rugsėjo ir 1885 m. vasario mėn. (pradėta Ciūriche, baigta Nicoje). Kaip pabrėžia F. Nyčės sesuo E. Nerste – Nyčė, "Zaratustra" – tai pats intymiausias mano brolio kūrinys, jo stipriausių išgyvenimų, potraukių, idealų, aistrų, jo karčių nusivylimų ir kančių istorija. Bet viršum visko kaip ryškiai šviečiantis fakelas iškyla jo didžiausių vilčių, jo svarbiausio tikslo simbolis".
Veikalas ypatingas tuo, kad jis yra drauge ir beletristikos, ir filosofijos kūrinys. Būdamas puikus žodžio meistras, F.Nyčė savo pažiūras skelbia senovės Irano religijos reformatoriaus ir pranašo Zaratustros (VII ar VI a. pr. Kristų) lūpomis – reiškia simboliais, hiperbolėmis, aforizmais, užuominomis, palyginimais, sugretinimais ir panašiomis literatūrinėmis priemonėmis. Tai tartum didžiulis paveikslas, nutapytas stambiais potėpiais: iš arti jame ne ką teįžiūrėsi - reikia atsitraukti, t.y. suvokti istorines ir specifines veikalo atsiradimo sąlygas, žinoti pagrindines filosofines autoriaus pažiūras, kai kurias jo biografijos ir dvasinio gyvenimo ypatybes.
ir suformuoja savą filosofinę sistemą, kurioje sąvoka "valia viešpatauti" susiejama su "amžinojo sugrįžimo" ir antžmogio idėjomis.
Dviejų paskutinių šimtmečių sandūroje niauriame Vakarų intelektualiniame horizonte patekėjo pirmo ryškumo žvaigždė. Tai buvo Frydrichas Nyčė, mąstytojas, netelpantis į jokius įprastinius kultūros ar filosofijos istoriko braižomus rėmus, neišmatuojamas akademiniais masteliais, lyg Protėjas mainantis kaukes, tūkstantveidis unikumas, iki pat mūsų dienų nepraradęs mįslingumo ir keisto, beveik patologinio patrauklumo. Nyčė tiek savo gyvenimu, tiek mintimi ėjo iki galo ir nepripažino jokių kompromisų.
Nyčės filosofija labai patraukli tiems, kurie nemyli šio...
Šį darbą sudaro 2733 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!