Šperos

Istorijos paruoštukė 12 klasei

9.8   (2 atsiliepimai)
Istorijos paruoštukė 12 klasei 1 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Aprašymas

Istorijos paruoštukė 12 klasei apie: Baltų genčių susidarymas, Lietuvos valstybės susidarymas.

Ištrauka

10-9 tūkst. pr. Kr. Lietuvoje apsigyveno pirmieji gyventojai. Jie buvo medžiotojai klajokliai.
4-2 tūkst pr. Kr. atsikelia indoeuropiečiai – klajokliai, gyvulių augintojai. Senieji gyventojai susimaišė su jais ir taip po keletą šimtmečių atsirado baltai. Baltų genčių formavimasis truko tūkst. metų. V-VIa. – susiformavo visos jų žinomos gentys. Vakarų: Pūsai, Jotvingiai, Kuršiai; Rytų: Žemaičiai, Aukštaičiai, Latgaliai, Žiemgaliai, Kuršiai, Sėliai.
V-VIa. suiro pirmykštė bendruomeninė baltų santvarka. Bėgant šimtmečiams atsirado stambūs žemvaldžiai – kunigaikščiai ir priklausomi žmonės.
XII-XIII a. Lietuvoje susiformuoja žemių konfederacijos (kunigaikščių sąjungos). XIII a. Pradžioje susidarė 2 genčių sąjungos: Žemaičiai ir Lietuva.
Pirmieji paminėjimai apie baltus: 98m. Tacitas pirmasis paminėjo veikale „Germanija“, pavadinęs juos Aisčiais. 853m. Švedų metraštininkas Kimbertas paminėjo pirmąją baltų vietovę Apuole (Kuršių žemė). 1009m. Kvedlinburgo analuose pirmą kartą paminėtas Lietuvos vardas.
Priežastys: *Kunigaikščių ir priklausomų žmonių sluoksnių susiformavimas. *Amatų ir prekybos vystimasis. *Mietų augimas. *Kaimyninių valstybių susikūrimas: Kijevo Ruse, Lenkija, Šventoji Romos imperija. *Vokiečių ordino (Kalavijuočių, Kryžiuočių) atsikraustymas į pabaltyjį.
1236m. Mindaugas suvienijo Lietuvos žemes ir įkūrė Lietuvos valstybę.1251m. Mindaugas su savo šeima ir artimaisiai bajorais priėmė krikščionybę. 1253m. Liepos 6d.įvyko Mindaugo karūnavimas, tačiau už karūna ir krikštą jis sumokėjo Livonijos ordinui didesnę dalį Žemaitijos. 1263m. Mindaugas su sūnumis buvo nužudytas.
1201m. Prie Dauguvos žiočių buvo įkurta Rygos tvirtovė. 1202m. Rygos tvirtovėje susikūrė kalavijuočių ordinas, kuris pradėjo užkariauti baltų gentis: Kuršius, Sėlius, Žiemgalius, Latgalius. 1228m. Lenkijoje pasirodė pirmieji kryžiuočiai. 1230m. Kryžiuočiai atsikėlė į Kulmą ir pradėjo Prūsų ir Jotvyngių užkariavimą, kuris truko apie 50m. 1283m. Kryžiuočiai priartėjo prie Nemuno ir pradėjo pulti Lietuvą. 1236m. Popiežius Grigalius IX paskelbė pirmąjį Kryžiaus žygį prieš Lietuvą. 1236m. – Saulės mūšis, kuriame Žemaičiai visiškai sumušė Kalavijuočius.
Švitrigaila 1430-1432
Vytauto mirtis 1430 spalio 27 d.
Po jo mirties bajorai ir didikai nepaisydami 1413 Horodlės sutarties Liet didz kunigaiksciu paskelbe Švitrigaila;
1430 pab tapo aišku, kad karas tarp Lietuvos ir Lenkijos yra neišvengiams. 1431 m. birželio 19 d. Skirsnemunės sutartis. Sudaryta Lietuvos ir Ordino...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 940 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
1 psl., (940 ž.)
Darbo duomenys
  • Istorijos špera
  • 1 psl., (940 ž.)
  • Word failas 48 KB
  • Įkeltas: 2024 m.
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią šperą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt