Darbo teisės objektas – tai visuomeniniai darbo san tykiai.Tačiau darbo teisė reguliuoja ne visus darbo santykius, o tik tokius, kai darbo jėgos panaudojimas tiesiogiai veikia jos turėtojo asmenybę.
1)civilinis teisinis. 2) administracinis teisinis. Civilinis teisinis metodas remiasi santykių dalyvių lygybe, savarankiškumu ir santykių dispozytivumu tuo tarpu administracinis teisinis metodas re- miasi teisinės apyvartos subjektų pavaldumu vienas kitam . Darbo teisė reguliuoja ir valstybės tarnautojų darbą .
Dabar pasaulyje įsigalėjusios dvi teisinės sis- temos: 1) anglosaksų . 2) kontinentinė. Kontinentinės teisės tradicijos valstybės pagrindinis norminis teisės šaltinis yra norminis aktas, tuo tarpu anglosaksų teisės šalyse – teismo precedentas. Darbo teisė susideda iš trijų dalių: 1) teisės normų, reguliuojančių bendruosius darbo teisės klausimus. 2) teisės normų, reguliuojančių kolekty vinius darbo santykius. 3) teisės normų, reguliuojančių individualius darbo santykius . Mokslinėje literatūroje teigiama, kad teisininkas turėtų įžvelgti teisės normos teisinę sistema . Darbo teisės mokslo sistemą taip pat sudaro idėjinis požiūris į darbo teisę. Pagal darbo apimtį darbo teisės mokslo sistema yra platesnė, nes darbo teisės mokslas tiria ir darbo teisės reguliuojamus teisinius santykius, teisines pažiūras ir teorijas, susijusias su darbo teise. Lietuvos respublikos darbo teisės sistema apima valstybės teisės normas ir tarptautinius teisės aktus.
Teisės principai taip pat gali reikštis vienu iš šių trijų būdų. Teisės principai yra tam tikros idėjos, kuriomis būtina vadovautis reguliuojant darbo santykius, jie dažniausiai yra išreiškiami teisės normose, principai atsispindi teisiniuose santykiuose. Teisės principai gali būti klasifikuojami pagal taikymo apimtį . Teisės principų grupės:
1) Bendrieji principai , būdingi visai teisei: a) principai, išreiškiantys požiurį į žmogų kaip didžiausią vertybę. b) principai, susiję su teisingumo vykdymu: 2)tarpšakniai principai būdingi kelioms teisės šakoms. Daugiausia ir yra procesinių teisės šakų principai. Pagal jų taikymo sferą jie skirstomi į dvi rūšis:
a) pasaulinius ir regioninius.
Valstybės Europos Tarybos, narės turi laikytis principų, suformuluotų Europos Tarybos socialinėje chartijoje, priimtoje 1961m. ir įsigaliojusioje 1965m. vasario 26d.:
-teisė įdarbą;
-teisė į...
Šį darbą sudaro 13475 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!