Atsakant į iškeltą klausimą, visų pirmiausia būtų verta pasigilinti į pačią teisės normos sąvoką, jos esmę. Ne tik į teisinę sistemą besigilinantys asmenys (teisės filosofai, mokslininkai, dėstytojai ar studentai), bet ir visa visuomenė sutiktų, jog esminiai teisės elementai yra teisės normos. Teisės normos 3„apibūdinamos kaip konkrečios ir apibrėžtos, formalios, visuotinai privalomos, viešosios valdžios prievarta užtikrinamos bendro pobūdžio taisyklės, nustatančios teisės subjektų subjektines teises ir teisines pareigas“. Išanalizavus aukščiau minėtų autorių mintis, galima teigti, jog teisės normos nėra vieninteliai teisinės sistemos elementai, kadangi vienos jos neužtikrina teisinės sistemos funkcionavimo – pozityviosios teisės normos yra įtvirtinamos tekste, tačiau dėl kalbos neapibrėžtumo atsiranda ir neaiškumų, ko pasekoje normos prasmę galima aiškinti įvaririai – dėl to tai gali lemti įvairius, nevienareikšmius teisės normos taikymo rezultatus. Iš karto suprantama, kad kai įstatymai, teisės aktai iškilusį ginčą, problemą ar klausimą reguliuoja nepilnai, neaiškiai ar prieštaringai, atsiranda jau aukščiau aprašomame tekste minėtos teisės normos sistemos spragos.
Anot Vaišvilos (2002), 4nėra būdo išvengti teisės spragų – galimi tik greiti jų pašalinimo sprendimai - būdai Vienas iš šių būdų tai Teisės analogija, kuri taikoma tais atvejais, kai įstatymuose nėra numatyta reikiama teisės norma, reguliuojanti aptariamą atvejį ir negalima taikyti įstatymo analogijos – esant tokiai situacijai teisinis ginčas sprendžiamas remiantis teisių ir pareigų vienove ir ją konkretinančiais principais, kurie įtvirtinti konstitucijoje.
5Kaip teigia Kūris (2001), kalbant apie teisės principus ir jų funkcijas teisinėje sistemoje, būtų galima pabrėžti, jog teisės principai užtikrina teisės sitemos darną, koordinuoja teisines nuostatas – atlieka „organizuojančią“ funkciją. Be kita ko, svarbu pabrėžti ir tai, jog be „organizuojančios“ funkcijos teisės principai yra reikšmingas kriterijus, kuriuo remiantis būtų galima verifikuoti teisiškai reikšmingų sprendimų teisėtumą – jie tarsi brėžia elgesio ribas, kurių negalima peržengti. Šioje pastraipoje minimas autorius tame pačiame literatūros šaltinyje taipogi pabrėžia, jog konstituciniai principai, palyginti su kitais teisės principais yra patys svarbiausi – jais paremta visa teisės sistema,...
Šį darbą sudaro 1151 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!