Kai teisininkai argumentuoja juridines teises ir prievoles arba dėl jų ginčijasi, , ypač tais sudėtingasi atvejais, kai mūsų problemos dėl šių sąvokų atrodo ypač aktualios, jie remiasi standartais- principais, politinėmis nuostatomis, bei kitokiaias standartais, kurie funkcionuoja skirtingai negu normos.
Pirmiausia, teisės rincipus galima traktuoti kaip teisės normas ir sakyti, kad kai kurie principai yra saistantys kaip teisė ir į juos turi atsižvelgti teisėjai bei teisininkai, kurie priima sprendimus dėl juridinės prievolės.
Antra, kad principai gali būti ssainstatntys taip, kaip saisto kai kurios normos. Vietoj to sakytume, kad tokiais atvejais bylos teisėjoi žvilgsnis krypsta už- privalomų taikyti normų (t.y. už “teisės” ribų), ieškodamas ekstrateisinių principų, kuriais jis gali, jeigu pageidauja, vadovautis.
Šiame darbe bus apibrėžti konstituciniais principai, jų ryšys su konstitucine jurisprudencija. Taip pat šiame darbe bus aprašomas principų skirstymas į smulkesnius, nagrinėjami panašumai ir skirtumai tarp bendrųjų teisės principų taikymo ir aiškinimo Lietuvoje ir Europos Sąjungoje.
Pirmiausia išsiaiškinkime ką reiškia žodis principas. Šis žodis yra kilęs iš lotyniško žodžio principium ir reiškia pradžią, pagrindą. O bendriausia prasme principas suvokiamas kaip kreipiantis pradas, grindžiantis tam tikro reiškinio turinį, jo konkrečias apraiškas ar atskirus elementus. Iš to seka, jog teisės principai yra teisės sistemos pamatinės nuostatos, kuriomis grindžiamas teisinis reguliavimas ir teisinė praktika, bendrais ir indvidualusis teisinis reguliavimas bei teisės realizavimas. Vadinasi, galime sakyti, kad teisės principai persmelkia ir teisinį reguliavimą, ir teisinę praktiką, t.y. lemia teisės normų turinį ir jų taikymą. Teisės principai užtikrina teisės sitemos darną, jos elementų neprieštaringumą, taip pat leidžiama kritikuoti, jei patikrinus teisės aktus ar pareigūnų veiklą pastebėti nukrypimai nuo tam tikrų teisinių standartų.
Konstituciniais principais aiškinama visa teisės sitema. Šiems principams negali prieštarauti bet kokio įstatymo pagrindimo principai. Jei teisės norma neatitinka ar prieštarauja konstituciniam principui, sakoma, kad ji yra antikonstitucinė. Taigi konstituciniai principai yra ypatingi tuo, kad visus teisės aktuose nustatytą reguliavimą ir visus teisinius sprendimus leidžia vertinti kaip teisėtus...
Šį darbą sudaro 2976 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!