Atkūrus nepriklausomybę 1990 metais, ekonominė padėtis Lietuvoje buvo labai sunki. Daug didelių ir mažų įmonių užsidarė, žmonės prarado darbus. Tik pastarąjį dešimtmetį verslai atsigavo, kuriasi naujos darbo vietos, atsiranda vis naujų veiklos sričių. Taigi susidarė visiškai naujos vadybos mokslo ir praktikos vystimosi sąlygos. Juk svarbiausia įmonės varomoji jėga yra darbuotojai, kuriuos reikia mokėti ne tik tinkamai pasirinkti, bet ir profesionaliai jiems vadovauti.
Vadovas, norėdamas, kad įmonė veiktų efektyviai privalo sugebėti tinkamai valdyti personalą ir atrinkti naujus, tinkamus darbuotojus. Kadangi pagrindinis organizacijų tikslas naujajame šimtmetyje – įgyti konkurencinį pranašumą, kuris yra būtinas verslo sėkmės garantas. Sėkmingai dirbančių įmonių patirtis rodo, kad mūsų dienų sąlygomis itin svarbiais konkurencinio pranašumo šaltiniais pripažįstami šaltiniai, esantys organizacijos viduje – t.y. žmonės, gebantys patenkinti klientą, sparčiai įgyvendinti naujoves.
Šiandieninės ekonomikos sąlygos – ekstremalios. Tai sąlygoja valdymo orientacija į tikslus, konkurencijos augimas, rinkos prisotinimas ir gamybos bei darbo organizavimo formų kaita, Lietuvoje – perėjimas nuo centralizuotai valdomos rinkos į rinkos ekonomiką ir kitos priežastys(A. Sakalas. Personalo vadyba, psl. 7). Tai verčia ieškoti naujų šaltinių efektyvumui didinti visose srityse, ypač organizuojant darbą ir valdymą. Todėl svarbu analizuoti ir tobulinti darbuotojų samdymą, nes dabar Lietuvoje darbo rinka yra labai įvairi. Iš daugybės įvairios kvalifikacijos kandidatų sunku išsirinkti tinkamiausius. Taip pat aktualus ir vadovavimas personalui, tinkamos strategijos ir taktikos parinkimas. Svarbu suformuluoti tinkamus ir neperdėtus reikalavimus ieškant kandidatų, nustatyti jų pareigas priėmus į darbą, tačiau reikia atsižvelgti ir nepažeisti darbuotojų teisių. Visa tai yra labai aktualu ir svarbu, norint, kad organizacija veiktų produktyviai ir efektyviai bei duotų vis didesnį pelną.
Šis darbas apžvelgia darbuotojų valdymą ir samdymą, taip pat jų pareigybių nuostatus arba instrukcijas.
Darbo tikslas: sužinoti apie tinkamą vadovavimą darbuotojams, jų pareigybių instrukcijas.
Darbo uždaviniai:
• Charakterizuoti darbuotojų samdymą.
• Apibūdinti tinkamą vadovavimą.
• Apibūdinti pareigybių nuostatus.
• Išanalizuoti tyrimo „ Vadovavimo įvertinimas. Pareigybių nuostatai“ rezultatus.
Darbo metodai: mokslinės teorinės literatūros ir kitų informacijos šaltinių (internetas, žiniasklaida) analizė.
1. Darbuotojų...
Šį darbą sudaro 4863 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!