ALYTUS, 2009
Įvadas
Iš visų žmogaus savybių sugebėjimas bendrauti yra pats svarbiausias. Be bendravimo neįmanoma jokia profesinė veikla, joks tobulėjimas. Bendraudami mes galime perduoti kitiems žmonėms tai ką galvojame ar jaučiame, kokiais matome save ir savo aplinką. Bendraujant iš kartos į kartą yra perduodama amžiais kaupta žmonijos patirtis, žinios, kultūrinės tradicijos. Bendravimas tiesiogiai siejasi su jausmais. Bendraudami patiriame tiek neigiamų, tiek teigiamų emocijų. Kadangi bendravimas gali būti tiek džiaugsmings, tiek skausmingas, jis gali tiek suartinti žmones, tiek juos išskirti.
Bendravimas – tai prasminga tarpusavio sąveika tarp dviejų ar daugiau žmonių. Ši sąveika vyksta tiek kalbantis, tiek ir be žodžių, sąmoningai ir nesąmoningai, būnant dviese ar atsidūrus didelėje žmonių grupėje.
Darbo tiklas – išsiaiškinti bendravimo (komunikacijos) įgūdžių svarbą vadybininko profesinėje veikloje.
Darbo uždaviniai:
1. Išnagrinėti bendravimo rūšis ir aspektus.
2. Aptarti bendravimo svarbą vadybininko profesinėje veikloje.
3. Išnagrinėti sėkmingo bendravimo aspektus vadybininko veikloje.
BENDRAVIMO (KOMUNIKACIJOS) ĮGŪDŽIŲ SVARBA VADYBININKO VEIKLOJE
1. Bendravimas
Bendravimas - tai dviejų arba daugiau žmonių tarpusavio sąveika, kurios metu perduodama informacija ir patenkinami saugumo, saviraiškos, dominavimo ir kiti poreikiai (G. Matulienė, 2002, p. 240).
J. Almonaitienė ir kt. (2004, p. 9) teigia, kad bendravimas yra daugialypis reiškinys. Yra skiriamos įvairios bendravimo rūšys, sudėtinės dalys ir aspektai.
Visų pirma galima skirti bendravimą su savimi (jis vadinamas intrapersonaliniu) ir bendravimą su kitais (tarpusavio, tarpasmeninis, interpersonalinis). Intrapersonalinis bendravimas – tai „bendravimas“ tarp asmenybės dalių. Tarpasmeninis bendravimas – toks, į kurį įsitraukia ne mažiau kaip du žmonės (J. Almonaitienė ir kt., 2004, p. 9).
1. 1. Bendravimo aspektai
Dar tik ketindami susitikti su nepažįstamu žmogumi, mes imame svarstyti, koks jis galėtų būti, kokių poelgių galime iš jo tikėtis. Susitikę stengiamės šį vaizdinį patikslinti, papildyti, remdamiesi viskuo, ką matome ir girdime: naujojo pažįstamo išvaizda, elgesiu, klbos tonu, turiniu ir t. t. Mūsų bendravimo partneris taip pat stengiasi susidaryti nuomonę apie mus, o mes savo ruožtu – padaryti tam tikrą įspūdį. Abi pusės mėgina įvertinti besiformuojančius santykius, savo jausmus...
Šį darbą sudaro 1911 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Kiti darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!