Namų darbai

Vienišas žmogus Lietuvos kaimo bendruomenėje XIX-XX amžiuje

9.6   (2 atsiliepimai)
Vienišas žmogus Lietuvos kaimo bendruomenėje XIX-XX amžiuje 1 puslapis
Vienišas žmogus Lietuvos kaimo bendruomenėje XIX-XX amžiuje 2 puslapis
Vienišas žmogus Lietuvos kaimo bendruomenėje XIX-XX amžiuje 3 puslapis
Vienišas žmogus Lietuvos kaimo bendruomenėje XIX-XX amžiuje 4 puslapis
Vienišas žmogus Lietuvos kaimo bendruomenėje XIX-XX amžiuje 5 puslapis
Vienišas žmogus Lietuvos kaimo bendruomenėje XIX-XX amžiuje 6 puslapis
Vienišas žmogus Lietuvos kaimo bendruomenėje XIX-XX amžiuje 7 puslapis
Vienišas žmogus Lietuvos kaimo bendruomenėje XIX-XX amžiuje 8 puslapis
Vienišas žmogus Lietuvos kaimo bendruomenėje XIX-XX amžiuje 9 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

 Namų darbas: Vienišas žmogus Lietuvos kaimo bendruomenėje XIX-XX a.:elgetos, nesukūrę šeimų asmenys ir kt.
IŠVADOS……………………………………………………………………………………….9
LITERATŪROS SĄRAŠAS.......................................................................................................10
ĮVADAS
Šio darbo objektas - vienišas žmogus XIX-XXa. Lietuvos kaimo bendruomenėje.Vieniši žmonės – tai nesukūrę šeimų asmenys, išsiskyrę, nesantuokiniai vaikai, elgetos ir kt.
Darbo problema - tapimas vienišu žmogumi, to priežastys.
Darbo tikslas - išanalizuoti XIX-XXa. Lietuvos kaimo bendruomenės požiūrį į vienišą žmogų, perteikti vienišų žmonių santykius su bendruomenės nariais, atskleisti kokios yra priežastys tapimo vienišu žmogumi, išvardinti kokius žmones būtų galima vadinti vienišais.Šių tikslų siekta remiantis aprašomuoju metodu.
Darbo uždaviniai: 1.Apžvelgti marginalines grupes, t.y. kas joms priklauso.2.Išsiaiškinti, kodėl žmogus tokiu tapo.3. Apžvelgti, kaip buvo elgiamasi su visuomenės atstumtaisiais.4. Situaciją palyginti su šiandienine padėtimi.
Darbo struktūra: be įvado ir išvadų darbas susideda iš keturių stambių dalių: ,,Vienišo žmogaus samprata XIX-XX a.”, ,,Šeimos kontūrai”, ,,Valkatos”, ,,O kaip yra šiandien?”.
Pirmojoje dalyje nurodoma kaip buvo siekiama sukurti šeimą, kad nelikti vienišu žmogumi.Čia daugiau aptariama priverstinė santuoka.
Antroji dalis kalba apie meilės – šeimyninės laimės ryšį.Toliau antroji dalis suskaidyta į tris skyrius.Pirmajame vaizduojami išsiskyrę, antrajame- nesantuokinė šeima ir vaikai, o trečiajame kalbama apie pavainikius ( ,,benkartus”).
Trečioji dalis aptaria valkatų problemą.Čia daugiau aptariami netikri valkatos, kadangi visuomenės požiūris į juos buvo itin neigiamas ir jie susilaukdavo daugiau dėmesio nei tikrieji.
Ketvirtoji dalis trumpai aptaria šiandieninę vienišumo problemą.Dėmesys atkreipiamas į tai, kad problemos liko tos pačios, tačiau požiūris į jas pakito.
Šaltiniai ir literatūra. Knygų ir mokslinių straipsnių šia tema nėra pakankamai daug. Plačiausiai ši tema analizuojama Dalios Marcinkevičienės knygoje ,,Vedusiųjų visuomenė: santuoka ir skyrybos Lietuvoje XIX amžiuje-XX amžiaus pradžioje”.Čia autorė plačiai aptaria lietuvių požiūrį viengungystę, vedybų motyvus, meilės ir laimės sampratą tradicinėje šeimoje ir skyrybas.Panašias problemas Dalia Marcinkevičienė plėtoja ir savo straipsnyje ,,Vienišas žmogus lietuvių kaimo bendruomenėje XIX-XXa. pradžioje”.
Elgetų, valkatų klausimą gan plačiai aptaria Rima Praspaliauskienė savo straipsnyje ,,Valkatos XIX a. pirmojoje pusėje”.Čia analizuojama pati valkatos samprata, valkatiškasis gyvenimo būdas, valkatų elgsenos tipai.Prie jos prisideda Aušra Simoniukštytė straipsnyje...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1915 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
9 psl., (1915 ž.)
Darbo duomenys
  • Etninės kultūros namų darbas
  • 9 psl., (1915 ž.)
  • Word failas 72 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį namų darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt