Referatai

Žmogus ir akmuo

10   (1 atsiliepimai)
Žmogus ir akmuo 1 puslapis
Žmogus ir akmuo 2 puslapis
Žmogus ir akmuo 3 puslapis
Žmogus ir akmuo 4 puslapis
Žmogus ir akmuo 5 puslapis
Žmogus ir akmuo 6 puslapis
Žmogus ir akmuo 7 puslapis
Žmogus ir akmuo 8 puslapis
Žmogus ir akmuo 9 puslapis
Žmogus ir akmuo 10 puslapis
Žmogus ir akmuo 11 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Šio referato tema – žmogus ir akmuo. Referatą sudaro trys dalys: Akmens simbolio vertė pasaulio kultūrų istorijoje, Akmuo lietuvių tautosakoje ir Žmogus ir akmuo šiandieniniame pasaulyje.
Pirmoje dalyje yra trumpai apžvelgiama seniausia žmonijos epocha – Paleolitas, kur pagrindiniai žmonių darbo įrankiai buvo daromi iš akmens, akmuo siejamas su pirmosiomis žmonijos meno užuomazgomis. Taip pat yra nurodamos šalys, kur akmens kultas buvo populiarus, trumpai apžvelgiami mitai, susiję su akmens garbinimu.
Kaip akmuo vaizduojamas lietuvių tautosakoje, yra pasakojama antroje dalyje, taip pat išvardinami didžiausi Lietuvos akmenys.
Trečioje dalis vadinasi Žmogus ir akmuo šiandieniniame pasaulyje. Tai trumpa apžvalga, ką akmuo žmogui reiškia dabar.
Rašydama referatą rėmiausi Rimanto Matulio knyga „Istoriniai akmenys“, kur yra nagrinėjami iki krikščioniškojo laikotarpio vartoti apeiginiai akmenys. Taip pat Jono Jukonio, Valentino Baltrūno straipsniai, kur nagrinėjama žmonių ir atskirų kultūrų požiūriai į akmenis, pateikiamas didžiausių Lietuvos akmenų sąrašas.
Akmuo, daugelyje pasaulio kultūrų, vaidina svarbų simbolinį vaidmenį. Akmenys buvo nuo seno gerbiami ir kai kurie iš jų laikomi šventais. Pirmiausia tai – meteoritai – „iš dangaus nukritę akmenys“ – ryšio tarp dangaus ir žemės simbolis.
Akmuo kaip pagrindinė žaliava įrankiams gaminti buvo naudojama nuo seniausių laikų iki 9 tūkst. m. pr. Kr. Ši epocha buvo vadinama Paleolitu. Šiame laikotarpyje pagrindiniai darbo įrankiai buvo daromi iš akmens, naudojama skaldymo technika. Akmenys paprasčiausiai nuskeliami, iš jų daromi rėžtukai, kirtikliai, skeltės (akmuo plokščiu pavidalu). Akmuo siejamas ir su pirmosiomis žmonijos meno užuomazgomis. Randami dekoruoti akmenukai, kurių amžius siekia 300 tūkst. metų1. Šie akmenukai dekoruoti brūkšneliais ir taškais. Manoma, kad tai siejosi su pasaulio pažinimu. Tuometiniai žmonės jau pastebėjo laiko cikliškumą – kad viskas eina ratu. Ant akmenukų jie žymėjosi laiką – nuo šaltojo periodo iki šiltojo – tada, kai sugrįžta žvėrys, būtini jų išgyvenimui.
Akmens svarba Paleolito laikotarpyje pastebima ir religijoje – kai kuriose Europos teritorijose randami kapai, kur mirusieji paguldyti ant akmens plokščių.
Keičiantis epochoms, vystantis žmonijai tikėjimas magiška akmens galia...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2406 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Turinys
  • 1. Įvadas 3
  • 2. Akmens simbolio vertė pasaulio kultūrų istorijoje 4
  • 3. Akmuo lietuvių tautosakoje 5
  • 4. Žmogus ir akmuo šiandieniniame pasaulyje 8
  • 5. Išvados 11
  • 6. Literatūra 12

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
11 psl., (2406 ž.)
Darbo duomenys
  • Etninės kultūros referatas
  • 11 psl., (2406 ž.)
  • Word failas 67 KB
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt