Referatai

Kalėdos Lietuvoje

10   (1 atsiliepimai)
Kalėdos Lietuvoje 1 puslapis
Kalėdos Lietuvoje 2 puslapis
Kalėdos Lietuvoje 3 puslapis
Kalėdos Lietuvoje 4 puslapis
Kalėdos Lietuvoje 5 puslapis
Kalėdos Lietuvoje 6 puslapis
Kalėdos Lietuvoje 7 puslapis
Kalėdos Lietuvoje 8 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Kalėdos- tai ikikrikščioniškų laikų Saulės grįžimo šventė. Šventės pavadinimo kilmė yra neaiški, yra nemažai vardo aiškinimo versijų, jis kildinamas iš žodžio kolos- ratas, ir deivės Lados vardo. Šiandien nedaug kas žino, būtent šį faktą ir klaidingai mano jog tai grynai krikščioniška šventė- Jėzaus Kristaus gimimas. Kalėdos buvo švenčiamos daugelyje Europos tautų. Lietuvoje, kaip ir kitose šalyse Kalėdos buvo švenčiamos gruodžio 25 dieną, ši diena buvo laikoma saulės bei augmenijos dievo gimimo diena. Europoje Kalėdos- krikščioniška švente tapo tik nuo IV a. Romoje, jau kaip Jėzaus Kristaus gimimo dieną. Lietuvoje ši šventė tapo krikščioniška daug vėliau, tačiau nėra tiksliai žinoma kada. XIV a. Lietuvai priėmus krikštą bažnyčia stengėsi išguiti pagonišką kultūra ir gyventojų pasaulėžiūros, tačiau tai sunkiai sekėsi, taigi Lietuvoje kaip ir visoje Europoje krikščioniškosios šventės buvo priderintos prie pagoniškų ir ilgainiui jas pakeitė. Toks likimas ištiko ir Kalėdas, kurios šiandien yra viena iš pagrindinių krikščioniškų švenčių.
Kalėdų šventė buvo viena pagrindinių žiemos švenčių, ji buvo mitologizuota, neatsiejamas Kalėdų atributas įvairios apeigos ir burtai. Laikui bėgant šios šventės papročiai nyko arba smarkiai kito, iki mūsų dienų išliko tik smarkiai pakeisti šventės simboliai. Kalėdų šventime atsispindi valstietiškos lietuvių tautos bruožai, šventės susijusios su žemdirbystė. Kalėdos buvo ir samdinių samdos termino pabaiga, taip pat iš Kalėdų ir Naujųjų metų oro buvo spėjamas ateinančio pavasario ir vasaros oras.
Darbo tikslas: nagrinėti pagrindinius šv. Kalėdų šventės bruožus ir šventimo specifiką Lietuvoje.
1. Išsiaiškinti pagrindinius Kalėdų papročius.
2. Nagrinėti pagrindinius šv. Kalėdų simbolius išlikusius iki mūsų dienų.
3. Atskleisti šv. Kalėdų svarbą lietuvių tautos gyvenime.
Žinių apie senovės lietuvių Kalėdų šventimo papročius ir šios šventės kitimo tendencijas mums pateikia surikti etnografiniai duomenys. Šv. Kalėdų šventę savo darbuose yra aprašiusi ir analizavusi Pranė Dundulienė1. Svarbus yra Jono Balio išleista Lietuvos kalendorinių švenčių, tame tarpe ir šv. Kalėdų etnografinė medžiaga2 . Nors ir yra išleista nemažai etnografinių ekspedicijų darbų, tačiau jie mažiai kuo skiriasi,...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1976 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Turinys
  • Turinys 2
  • Įvadas 3
  • Šv. Kalėdų burtai ir tikėjimai 4
  • Kalėdojimas 5
  • Kalėdiniai persirengėliai 6

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
8 psl., (1976 ž.)
Darbo duomenys
  • Etninės kultūros referatas
  • 8 psl., (1976 ž.)
  • Word failas 70 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt