Referatai

Velykų šventė ir tradicijos Lietuvoje

10   (1 atsiliepimai)
Velykų šventė ir tradicijos Lietuvoje 1 puslapis
Velykų šventė ir tradicijos Lietuvoje 2 puslapis
Velykų šventė ir tradicijos Lietuvoje 3 puslapis
Velykų šventė ir tradicijos Lietuvoje 4 puslapis
Velykų šventė ir tradicijos Lietuvoje 5 puslapis
Velykų šventė ir tradicijos Lietuvoje 6 puslapis
Velykų šventė ir tradicijos Lietuvoje 7 puslapis
Velykų šventė ir tradicijos Lietuvoje 8 puslapis
Velykų šventė ir tradicijos Lietuvoje 9 puslapis
Velykų šventė ir tradicijos Lietuvoje 10 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Velykos - tai gamtos atbudimo, pavasario džiaugsmo ir linksmybių šventė. Velykos yra kilnojama šventė, kuri švenčiama pirmąjį mėnulio pilnaties sekmadienį po pavasario lygiadienio. Velykų pavadinimas kilęs iš žodžio „vėlės“, mūsų protėviai šiuo metu aplankydavo artimųjų kapus, nunešdavo jiems kiaušinių. Buvo tikima, jog mirusiųjų vėlės išlenda kartu su atgimstančia gamta, tačiau pasitraukia po pirmojo Perkūno. Iki krikščionybės musų protėviams tai buvo tik gamtos atbudimo švente, o įsigalėjus krikščionybei, velykos buvo sutapatintos su Kristaus prisikėlimu. Vėlykų šventė turi gilias tradicijas, kurias bandysiu apžvelgti šiame savo darbe. Tad mano darbo objektas yra Velykų šventė ir jos tradicijos.
Rašydama šį darbą išsikėliaus kelis uždavinius: 1. apžvelgti Vėlykų šventės tradicijas XIXa., 2. apžvelgti Vėlykų tradicijas yra šais laikais, t.y. XXa. ( remiuosi žmonių pasakojimais, kurie pridėti priede) ir palyginti jas su XIX a. tradicijomis, 3. apžvelgti kaip Velykos švenčiamos kitose šalyse. Manau, kad šių trijų struktūrinių dalių užtenka, kad pasiekčiau savo darbo tikslą. Kuris yra Velykų papročiai XIXa. ir XXa., kas iš papročių išliko, kurie išnyko, kas pasikeite ir kiek pasikeite. Darbo metodas yra aprašomasis ir lyginamasis.
Įvade pristatau savo darbo uždavinius ir tikslą, dėstyme bandysiu visai tai nagrinėti ir analizuoti, išvadose apibendrinti atliktą darbą, o priede pridedu žmonių pasakojimus apie tai, kaip jie švenčia Velykas. Tai bus ir XXa. pradžios šventės ir XXa. pabaigos tradicijos, nes apklaustųjų amžius svyruoja nuo 19 iki 75 metų.
Medžiagos darbui radau P. Dundulienės „Lietuvos etnologija“, J. Kudirkos „ Velylų šventės“, D. Brazytės Bindokienės „ Lietuvių papročiai ir tardicijos“ knugose, taip pat internete. Rėmiausi žmonių pasakojimais.
Lietuvoje Velykos buvo visų metų iškilmingiausia šventė, nes Velykos tai ne tik Kristaus prisikėlimo šventė, bet ir gamtos atbudimo, atgimimo, pavasario pradžios šventė. Todėl pats žodis Velykos, kuris yra pasiskolintas iš iš gudų kalbos , reiškiantis „ didelę dieną“1 šiai šventės pavadinimui labai tiko.
Velykos prasideda Verbų sekmadieniu, tai diena, kuri skirta paminėjimui Kristaus įžengimą į dangų. Tą...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2669 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
10 psl., (2669 ž.)
Darbo duomenys
  • Etninės kultūros referatas
  • 10 psl., (2669 ž.)
  • Word failas 83 KB
  • Lygis: Universitetinis
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt