“Gyvenimas be švenčių - kaip ilga kelionė be poilsio”. Tas išmintingas graikų filosofo Demokrito posakis, rodo jog nuo seno žmogus kartais trokšdavo pabėgti nuo kasdienybės į šventę, patirti iškilmių džiaugsmą, įgauti naujų jėgų ir atsigaivinti kaip poilsiavietėje.
Yra daug tradicinių švenčių, kurias visi tradiciškai švenčia…nors atsiranda ir kitų progų švęsti.
Proga pasikviesti asmeniškai gali atsirasti gavus brandos atestatą arba baigus universitetą, įsigijus naują butą arba nusipirkus naują namą, perplanavus jį ar pristačius priestatą, gavus aukštesnes tarnybos pareigas arba tiesiog dėl gero oro. Šiuos neoficialius susitikimus kiekvienas rengia savo nuožiūra, pagal savo skonį.
Šventė egzistuoja bet kokios kultūros ir visuomenės tarpe, pradedant nuo senų senovės, kai buvo tikima antgamtinėmis jėgomis, ir baigiant dabartimi su skirtingomis tradicijomis, ritualais ir pan.
Rusų tyrinėtojas Mazajevas, tyrinėjęs švenčių problematiką, iškėlė klausimą -“kuo žmogus savo prigimtimi skiriasi nuo gyvulio?..” Atsakymas labai paprastas - tuom, kad švęsdamas žmogus sugeba džiaugtis su kitu žmogumi, kartu nepamiršdamas savo protėvių kultūrinį palikimą.
Šventės - tai vienas iš pagrindinių ir kas kart pasikartojančių kultūros išraiškų elementų, kuris istorijos tėkmėje dažnai patiria “nusmukimą”, tačiau laikui bėgant vėl atgyja. Kad ir kas buvo kada nors nutikę “šventei”, drąsiai galima teigti (manau, daugelis su tuo sutiks), kad šventės suvienija žmones. Čia Mazajevas sako, kad vienas iš pagrindinių faktorių nulėmusių šventės atsiradimą ir tolimesnę jos vystymosi raidą yra-KULTŪROS.
Šventė - kasdienybės antitezė su savo darbais ir užimtumu. Mazajevas sako, kad žmogui suteikta proga gyventi jau yra šventė.
Pats žodis “šventė” išreiškia atsipalaidavimą nuo esamų vargų ir kasdienių darbų, kartu susijusi su linksmybėmis ir džiaugsmu.
Šventė - laisvas laikas, apeiga - reikšmingas šventinis bei iškilmingas veikslas.
Vadinasi, žodis “šventė” reiškia tam tikrą laiko periodą (valanda, data), kada neužsiimama kitais darbais. “Šventė” charakterizuoja tokį laisvą laiką, kuris pažymi reikšmingą datą, kaip pavuzdžiui tam tikrą įvykį,kuris išsiskiria iš dižiulio srauto kitų įvykių.Tai įvykis , kuris išsiskiria savo šventiškomis apeigomis arba ritualais, t.y., vyksta tam tikrame simboliškame veiksle,...
Šį darbą sudaro 4351 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!