Referatai

Lietuvos kaimo kultūra

10   (3 atsiliepimai)
Lietuvos kaimo kultūra 1 puslapis
Lietuvos kaimo kultūra 2 puslapis
Lietuvos kaimo kultūra 3 puslapis
Lietuvos kaimo kultūra 4 puslapis
Lietuvos kaimo kultūra 5 puslapis
Lietuvos kaimo kultūra 6 puslapis
Lietuvos kaimo kultūra 7 puslapis
Lietuvos kaimo kultūra 8 puslapis
Lietuvos kaimo kultūra 9 puslapis
Lietuvos kaimo kultūra 10 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Senovės lietuvių mitologija ir religija mokslininkai padėjo tirti XVIII – XIX a. Pirmiausia susidomėta Prūsijos lietuvių mitais, kuriuos moksliškai pirmas nagrinėjo G. Ostermejeris. Tačiau jis tenušvietė vieną kitą mitinę būtybę. XIX a. pirmojoje pusėje tą darbą dirbo žinomas Lietuvos istorijos tyrinėtojas T. Narbutas. Jis, remdamasis rašytiniais šaltiniais ir iš liaudies savo surinkta medžiaga, nubrėžė pagrindinius senovės lietuvių religijos ir mitologijos bruožus. T. Narbutas išaukštino lietuvių mitologiją, palygino ją su graikų, romėnų ir kt. mitologija . lietuvių senosios religijos klausimus tyrė ir J. Jaroševičius, J. Lelevelis. Jų darbai paremti gausiais rašytiniais šaltiniais. Apie lietuvių religiją taip pat rinko mediagą ir ją nagrinėjo J. Kraševskis, E.Tiškevičius, A. Kirkovas ir kt. Senovės lietuvių religija domėjosi D. Poška, S. Stanevičius ir kt. Be rašytinių šaltinių, savo darbuose jie plačiai panaudojo pačių užrašytą iš žmonių mitologinę tautosaką, kurios tais laikais dar apstu. Kiek vėliau tais klausimais domėjosi J. Basanavičius.
Ypatinga maginė reikšmė buvo teikiama kiaušiniui dėl to, kad jame slypi gyvybė, vaisingumas. Jis panašus į javą, taip pat perima ligas, blogybes ir pan.
Tikėjimas į magiškų praktikų galią pakenkiant ar padedant žmonėms, gyvuliams, gamtos reiškiniams, yra paplitęs ne tik Lietuvoje, bet ir kituose pasaulio kraštuose.
Trumpiausios dienos ir Saulės grįžimo švenčių apeigos pradėjo formuotis tada, kai žmogus dar nesuprato daugelio gamtos reiškinių, nežinojo, dėl kokios priežasties dienos trumpėja, o paskiau pradėta ilgėti.
Laiko ir Saulės sugrįžtant buvo pradedama laukti apie lapkričio 30d., o gruodžio pabaigoje buvo atliekamos iškilmingos apeigos, kurios trukdavo iki sausio 6 d. Krikščionybė Laiko ir Saulės atgimimo laukimo laiką sutapatino su adventu, o Laiko ir Saulės atgimimo šventės – su Kristaus gimimu.
Adventas pas mus trunka nuo lapkričio 30d. iki Kalėdų – iki gruodžio 25d. Tada atliekamos įvairios apeigos, tariamai turinčios garantuoti gerą būsimų metų derlių bei asmeninę žmonių laimę. Tą dieną ypač plačiai buvo buriamos bei asmeninę žmonių laimę. Tą dieną ypač plačiai buvo buriamos vedybos....

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2719 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Turinys
 • Dvasinė kultūra 3
 • Senovės lietuvių religija ir mitologija 3
 • Kalendorinių švenčių papročiai ir apeigos 4
 • Trumpiausių dienų, Saulės grįžimo ir laiko atsinaujinimo švenčių apeigos. Kalėdos 4
 • Vėlinės ir mirusiųjų gerbimo papročiai 4
 • Iš vėlinių papročių 6
 • Mirusiųjų gerbimo papročiai Aukštaitijoje 7
 • Materialinė kultūra 8
 • Verslai 8
 • Žemdirbystė 8
 • Medžioklė 9
 • Liaudies medicina 10
 • Nautota literatūra: 11

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
11 psl., (2719 ž.)
Darbo duomenys
 • Etninės kultūros referatas
 • 11 psl., (2719 ž.)
 • Word failas 85 KB
 • Lygis: Universitetinis
 • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt