Irena Dzedzyc
Įmonė, organizacija, bendrovė – tai maža valstybė. O valstybė, kaip žinoma, - visuomenės politinė organizacija su tam tikra valdymo forma. Bet kurioje organizacijoje, kaip ir valstybėje, yra savo valdymo forma (vadovavimo sistema), kuri yra neideali jau savo prigimtimi, nes kiekviena jų turi ir pranašumų, ir trūkumų.
Žengiant į XXI amžių, darbo samprata buvo gana primityvi. Žmonėms sakydavo, ką jie turi daryti ir, jei jie darė tai, jiems mokėjo; jei ne – juos atleisdavo iš darbo. Atitinkamai, valdymo stilius turėjo nuožmų ir hierarchinį atspalvį: vieni įsakydavo, kiti išklausydavo ir neprieštaraudami atlikdavo.
Šiame darbe pabandysime panagrinėti ar vadovavimo stilius turi kokią įtaką kolektyvo socialiniai atmosferai ir kuo tai pasireiškia kolektyve.
Problema: Vadovavimo stiliaus įtaka darbuotojų kolektyvo socialiniam klimatui.
Tyrimo objektas: Darbuotojų kolektyvas.
Dalykas: Tauragės miesto įmonės “XXX” darbuotojai.
Tikslas: Išanalizuoti ryšį tarp vadovavimo stiliaus ir kolektyvo socialinės atmosferos.
Uždaviniai:
1. Išanalizuoti mokslinę literatūrą apie vadovavimo stilius ir kolektyvo socialinį klimatą;
2. Išanalizuoti vadovavimo stiliaus įtaką kolektyve;
3. Įvertinti kolektyvo socialinę atmosferą;
4. Rasti ryšį tarp vadovavimo stiliaus ir kolektyvo socialinės atmosferos.
Tyrimo metodai: Mokslinės medžiagos analizė, anketinė apklausa.
Hipotezė - vadovavimo stilius įtakoja kolektyvo darbo našumą.
Situaciniai lyderiavimo modeliai
Paulo Hersey ir Kennetho H. Blanchardo vadovavimo stilius
“Vienas iš pagrindinių atsitiktinumo požiūrių į lyderiavimą yra Paulo Hersey ir Kennetho H. Blanchardo situacinis lyderiavimo modelis. Pagal jį, efektingiausias lyderiavimo stilius yra tas, kuris kinta priklausomai nuo pavaldinių „pasirengimo“ laipsnio. Pasirengimą Hersey ir Blanchardas apibūdina kaip norą laimėti, siekti prisiimti atsakomybę ir įgyti užduočiai būtinų sugebėjimų, įgūdžių bei patyrimo.“ Pasekėjų žinios ir tikslai yra svarbūs veiksniai, nuo kurių priklauso lyderiavimo stiliaus efektingumas” (2, p. 470).
Situacinis lyderiavimo modelis susilaukė didelio susidomėjimo, nes siūlo ne statišką, o dinamišką ir lankstų vadovavimo stilių. Reikia nuolat vertinti pasekėjų motyvaciją, sugebėjimus ir patyrimus, jei norima nustatyti, kuris vadovavimo stilių derinys geriausiai atitinka nuolat kintančias sąlygas.
Hersey ir Blanchardo teigimu, jei pasirinktas tinkamas vadovavimo stilius, tai jis ne tik motyvuoja pavaldinius, bet ir padeda jiems tobulėti...
Šį darbą sudaro 2670 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!