Tyrimai

Vaizdinės atminties tyrimas naudojant paveikslėlių klasifikacijos metodą

10   (1 atsiliepimai)
Vaizdinės atminties tyrimas naudojant paveikslėlių klasifikacijos metodą 1 puslapis
Vaizdinės atminties tyrimas naudojant paveikslėlių klasifikacijos metodą 2 puslapis
Vaizdinės atminties tyrimas naudojant paveikslėlių klasifikacijos metodą 3 puslapis
Vaizdinės atminties tyrimas naudojant paveikslėlių klasifikacijos metodą 4 puslapis
Vaizdinės atminties tyrimas naudojant paveikslėlių klasifikacijos metodą 5 puslapis
Vaizdinės atminties tyrimas naudojant paveikslėlių klasifikacijos metodą 6 puslapis
Vaizdinės atminties tyrimas naudojant paveikslėlių klasifikacijos metodą 7 puslapis
Vaizdinės atminties tyrimas naudojant paveikslėlių klasifikacijos metodą 8 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Tik pastaruosius 100 metų mokslininkai jau gali atsakyti į šį sudėtingą klausimą. Tad šiuo metu jau galima tvirtai teigti, kad atmintis – tai sugebėjimas įsiminti, laikyti ir po kiek laiko atgaminti jutimų dėka surinktą informaciją (3, p. 54). Atmintis suteikia išties daug galimybių. Visas žmogaus gyvenimas, kiekvienas veiksmas priklauso nuo jos. Net atliekant tokį elementarų veiksmą, kaip kvėpavimas, atmintis nesustoja dirbusi. Žmogaus smegenyse be perstojo prabunda ir jungiasi milijonai ląstelių, neišmatuojami atminties klodai yra užpildomi ir perrašomi, atrenkami ir išrūšiuojami. Itin įdomu yra tai, kad suaugęs žmogus žino vidutiniškai iki 100 000 gimtosios kalbos žodžių ir gali atkurti tokį didelį informacijos kiekį, kad šis tilptų net į 10 milijardų enciklopedijos puslapių. Tad galima teigti, kad žmogaus atmintis daugeliu atveju pranašesnė už patį galingiausią pasaulio kompiuterį jau vien todėl, kad ką kompiuteris atliktų per 100 metų, žmogaus smegenys gali atlikti tik per minutę. Tačiau iškart kyla klausimas – kodėl žmogus to visiškai nejaučia? Kodėl užmiršta tiek daug svarbių įvykių, tiek reikalingos informacijos? Kodėl neišlaiko testų, užmiršta juokingus dalykus ir net suklysta kalbėdamas? (2, p. 6).
Visų pirma užmirštama todėl, kad atmintis pati atsisako pasenusios informacijos – užmiršimas atlieka adaptacijos funkciją. Užmiršus smulkmenas galima susikoncentruoti į tai, kas išties svarbu, kas svarbiau ir reikalingiau, nei tikslūs kokių nors objektų vaizdai. Pamirštama ir dėl to, kad naujoji informacija užgožia senąją. Tai interferencijos reiškinys. Z. Froidas taip pat mini ir motyvuotą užmiršimą, kai sąmoningai ar nesąmoningai iš atminties išstumiama nerimą kelianti informacija (3, p. 57 – 58).
Žmonės sugeba atsiminti išties skirtingą informaciją jau vien todėl, kad aplinkinis pasaulis yra labai įvairus, o duomenis apie jį kiekvienas individas gauna skirtingais kanalais. Tad pagal tai galima išskirti motorinę (judesių), emocinę, vaizdinę bei žodinę. Kiek plačiau apibūdinsiu vaizdinę atmintį, kadangi būtent ji yra tyrimo objektas. Taigi vaizdinė atmintis – tai objektų, reiškinių ir jų ypatybių įsiminimas, saugojimas atmintyje...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1653 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
8 psl., (1653 ž.)
Darbo duomenys
  • Kognityvinės psichologijos tyrimas
  • 8 psl., (1653 ž.)
  • Word failas 77 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį tyrimą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt