Namų darbai

Vaiko vaizdinės atminties tyrimas

9.2   (3 atsiliepimai)
Vaiko vaizdinės atminties tyrimas 1 puslapis
Vaiko vaizdinės atminties tyrimas 2 puslapis
Vaiko vaizdinės atminties tyrimas 3 puslapis
Vaiko vaizdinės atminties tyrimas 4 puslapis
Vaiko vaizdinės atminties tyrimas 5 puslapis
Vaiko vaizdinės atminties tyrimas 6 puslapis
Vaiko vaizdinės atminties tyrimas 7 puslapis
Vaiko vaizdinės atminties tyrimas 8 puslapis
Vaiko vaizdinės atminties tyrimas 9 puslapis
Vaiko vaizdinės atminties tyrimas 10 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Ikimokykliniame amžiuje sparčiai vystosi vaikų gebėjimas įsiminti ir atsiminti. Ikimokykliniame amžiuje žmonės, įvykiai įsimenami gana ilgam laikui. Iš tikrųjų mums sunku arba beveik neįmanoma prisiminti ką nors iš ankstyvosios vaikystės įvykių, o ikimokyklinė vaikystė palieka daug ryškių prisiminimų.
Nevalingos atminties lavėjimas. Ikimokyklinio amžiaus vaikų atmintis iš esmės yra nevalinga. Tai reiškia, kad vaikas dažniausiai sąmoningai nesistengia ką nors įsiminti. Jis įsimena ir atsimena nepriklausomai nuo savo valios ir sąmonės. Įsiminimas vyksta veikloje ir priklauso nuo jos pobūdžio. Vaikas įsimena tai, į ką veikloje buvo atkreiptas jo dėmesys, kas padarė jam įspūdį, kas buvo įdomu.
Nevalingo daiktų, paveiksliukų, žodžių įsiminimo kokybė priklauso nuo to, ar aktyviai ir detaliai jis juos suvokė, apgalvojo, sugrupavo savo veikloje. Vien tik žiūrinėdamas paveiksliukus, vaikas juos įsimena daug blogiau, negu tuomet, kai jam liepiama šiuos paveiksliukus sudėlioti į savo vietas. Nevalingas įsiminimas yra netiesioginis, papildomas vaiko atliekamų suvokimo ir mąstymo veiksmų rezultatas.
Valingos atminties lavėjimas. Valingi įsiminti ir atgaminti vaikas pradeda viduriniame ikimokykliniame amžiuje. Palankiausios sąlygos valingam įsiminimui ir atgaminimui ugdyti susidaro žaidžiant, kai įsiminimas padeda vaikui sėkmingai atlikti pasirinktą vaidmenį.
Valinga atmintis formuojasi keliais etapais. Pirmiausia vaikas pradeda suvokti būtinumą įsiminti ir atsiminti, nežinodamas, kokiais būdais tai daroma. Būtinumas atsiminti vaikui iškyla anksčiau, nes jis pirmiausia atsiduria tokiose situacijose, kur iš jo laukiama, kad jis būtent atsimintų, atkurtų tai, ką jis anksčiau yra suvokęs arba daręs. O būtinumą įsiminti vaikas pradeda suprasti bandydamas atsiminti; jis pradeda numanyti, kad jeigu nesistengs įsiminti, tai paskui negalės ir atkurti to, ko iš jo laukiama.
Įsiminimo ir atgaminimo būdų vaikas neišranda pats. Jų išmoko suaugusieji.
įsiminti ir atsiminti vaikai stengiasi palyginti retais atvejais, kai jų veikloje iškyla atitinkami uždaviniai arba kai to reikalauja suaugusieji.
Kai kurie ikimokyklinio amžiaus vaikai turi ypatingą regimąją atmintį, kuri vadinama eidetine atmintimi. Eidetinės atminties vaizdiniai savo ryškumu ir aiškumu yra artimi suvokimo vaizdams: vaikas, prisimindamas ką nors, kas buvo suvokta anksčiau,...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1606 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Turinys
 • ĮVADAS 3
 • TYRIMO TIKSLAS ..4
 • METODIKA .4
 • Tyriamieji..4
 • Tyrimo priemonės..4
 • Tyrimo eiga:..4
 • Instrukcija tiriamajam:5
 • REZULTATAI.6
 • REZULTATŲ APTARIMAS 8
 • IŠVADOS 9
 • LITERATŪRA 10

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
10 psl., (1606 ž.)
Darbo duomenys
 • Kognityvinės psichologijos namų darbas
 • 10 psl., (1606 ž.)
 • Word failas 98 KB
 • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį namų darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt